Szkoła zyska nowego patrona

1

PIASECZNO Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ulicy Szpitalnej 12 już niedługo będzie nosił imię Zwycięzców Olimpiad Specjalnych. – Wchodzimy w rok 50-lecia szkoły. Nadanie imienia będzie jego inauguracją – mówi Renata Walewska-Sajdak, dyrektor placówki


Uroczystość nadania szkole imienia odbędzie się 1 czerwca. Do wyboru były trzy propozycje, a o wyborze Zwycięzców Olimpiad Specjalnych zdecydowało głosowanie, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Nadanie imienia zostanie połączone z wręczeniem szkole sztandaru. Po uroczystościach, około południa, odbędzie się I Piaseczyński Marsz Osób z Niepełnosprawnościami i Ich Przyjaciół.
– Chcemy, aby ten marsz stał się imprezą cykliczną – mówi Renata Walewska-Sajdak.
Przejdziemy spod szkoły przy Szpitalnej do alei Kalin i dalej do stadionu miejskiego. Tam odbędzie się piknik sportowy z medalami i mnóstwem atrakcji.
W tej chwili do prowadzonego przez powiat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego uczęszcza 261 uczniów w wieku od 7 do 24 lat. Około 80 proc. z nich ma deficyty intelektualne.
Mamy tu szkołę podstawową i ponadpodstawową, a nawet liceum z niewielkimi klasami – mówi pani dyrektor. – Na miejscu przygotowujemy naszych podopiecznych do konkretnych zawodów. Ci, którzy nie są w stanie realizować podstawy programowej, są przysposabiani do prostych prac, aby byli samodzielni w dorosłym życiu.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię