Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w Zalesiu Górnym

0

PIASECZNO W Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym zorganizowano szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich 800 uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.


Projekt zainicjowany przez szkołę i rodziców zrealizowano w dniach 11 – 15 września. Gmina Piaseczno w odpowiedzi na wniosek Dyrektor Szkoły Marty Blauth dofinansowała warsztaty.

Projekt wynika bezpośrednio z programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły oraz licznych spostrzeżeń nauczycieli i rodziców, dotyczących tego, że uczniowie pozostają czasami bezradni w przypadku uczestnictwa lub zauważenia nawet najdrobniejszego wypadku. Jednocześnie do szkoły docierają wiadomości o licznych przypadkach, w których rówieśnicy uczniów umieli podjąć działania w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej.

15 września Wiceburmistrz Hanna Kułakowska – Michalak odwiedziła szkołę, aby sprawdzić jak przebiegają zajęcia i co sadzą o nich szkolone dzieci.

Każdy uczeń brał udział w warsztatach praktycznych, stosownych do ich wieku, które odbywały się na trzech stanowiskach ratowniczych:
1. punkt Wiedza ogólna + Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa z AED.
2. punkt Komunikacja: tam odbywały się warsztaty z użyciem samochodu osobowego, uczniowie uczyli się postępowania przy zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dbania o bezpieczeństwo własne i poszkodowanych.
3. punk Zadymienie: namiot pneumatyczny z pozoracją pożaru – klasy młodsze pokonywały tor przeszkód i uczyły się, jak dbać o własne bezpieczeństwo, natomiast klasy starsze poza dbaniem o własne bezpieczeństwo, pozorowały udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Na zakończenie uczniowie klas I – VI i oddziału przedszkolnego uzyskali dyplom Małego Dzielnego Ratownika, a uczniowie klas VII i klas gimnazjalnych zaświadczenia o odbyciu kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostały profesjonalnie i metodami przyjaznymi uczniom. Zarówno najmłodsi, jak i uczniowie klas gimnazjalnych, bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach, a po ich zakończeniu wyrazili wiele pozytywnych uwag.

Do przeprowadzenia projektu edukacyjnego zaproszono Centrum Szkoleniowo Usługowe Medaid z Poznania. Firma została wskazana przez członków RR i nauczycieli na podstawie pozytywnej oceny wcześniejszej współpracy.

źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię