Szkoły dostaną przenośne komputery. Zostaną wykorzystane do nauki online

0

LESZNOWOLA Centrum Projektów Polska Cyfrowa przyznało gminie Lesznowola prawie 100 tys. zł dotacji na zakup laptopów, niezbędnych do zdalnego nauczania. Mają one trafić do uczniów, którzy nie mają w domu komputerów


Dofinansowanie zostało przyznane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Gmina oszacowała, że za przyznane pieniądze (środki zostaną przekazane po podpisaniu umowy w ministerstwie cyfryzacji) kupi 55 laptopów z oprogramowaniem biurowym i przekaże je do pięciu szkół, których dyrektorzy rozdysponują sprzęt pomiędzy najbardziej potrzebujących uczniów.
– Z naszych informacji wynika, że w każdej szkole jest przynajmniej kilkoro dzieci, które w ogóle nie mają w domu komputera – mówi Jacek Bulak, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli. – Wkrótce złożymy zapytanie ofertowe do firm. Może okazać się, że komputerów uda się kupić więcej niż pierwotnie zakładaliśmy – dodaje.
A co jeśli sprzęt trafi do szkół dopiero za kilka tygodni, kiedy uczniowie wznowią już normalną naukę?
– Komputery będą własnością szkoły i na pewno zostaną dobrze wykorzystane – zapewnia Jacek Bulak. – Sytuacja z jaką obecnie mamy do czynienia jest testem dla nas wszystkich. To tak naprawdę poligon doświadczalny, pozwalający wypracować pewne procedury na przyszłość, bo niestety nie ma gwarancji, że koronawirus do nas nie wróci…
Dyrektor ZOPO ocenia, że w czasach pandemii lesznowolskie szkoły radzą sobie dobrze.
– Każda placówka realizuje program według planu zajęć – mówi. – Klasy IV-VIII korzystają z platformy Microsoft Teams, którą oceniam bardzo wysoko. Dzieci z klas I-III uczą się w inny sposób, bo ta platforma jest dla nich zbyt wymagająca. Próbowaliśmy eksperymentalnie wprowadzić ją w jednej ze szkół, ale podniosły się głosy rodziców, że jest dla dzieci po prostu za trudna.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię