Szkoły i przedszkola zamknięte do 24 maja. A co z zasiłkiem opiekuńczym?

1

Rząd podjął decyzję w sprawie zajęć w placówkach oświatowych. Lekcje w szkołach zostają zawieszone do 24 maja. W najbliższym tygodniu nie będą też działać żłobki i przedszkola. Ale czy napewno?

Początkowo, działalność placówek została wstrzymana do 25 marca. Później szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte były do Świąt Wielkanocnych, a kolejny raz zawieszenie zajęć przedłużono do 26 kwietnia. Od poniedziałku dzieci nie wrócą do placówek oświatowych, bo będą zamknięte przez kolejny miesiąc – do 24 maja.

Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym?

Decyzja rządu oznacza, że rodzice lub opiekunowie dzieci do lat 8, niepełnoletnich dzieci niepełnosprawnych  a także opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych, dłużej będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Decyzją Rady Ministrów dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał przez kolejny tydzień czyli do 3 maja. W przyszłym tygodniu rząd przedstawi decyzję dotyczącą ewentualnego wprowadzenia form opieki nad dziećmi w placówkach takich jak żłobki i przedszkola. Pozostaje czekać.

 

Warto zwrócić uwagę

Okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie wlicza się do limitu, który przysługuje na opiekę nad dzieckiem zdrowym do 8 roku życia oraz chorym dzieckiem do lat 14 a także dzieckiem niepełnosprawnym.

 

Źródło: www.gov.pl

1 KOMENTARZ

  1. NaDziecko chore do lat 14 obowiązuje tylko 60 dni opieki na rok . A ta dodatkowa opieka ich nie dotyczy. Informacja potwierdzona w ZUS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię