Szlachetna Paczka dotarła do 42 potrzebujących rodzin

0

PIASECZNO Tydzień temu odbył się finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Dary dotarły w sumie do 42 rodzin z terenu gminy. Cztery kolejne rodziny otrzymały doraźną pomoc od mieszkańców, którzy przekazali im żywność i chemię gospodarczą


Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwało 21 wolontariuszy. Najpierw wytypowali oni 42 rodziny w najtrudniejszej sytuacji finansowej, które zakwalifikowały się do udzielenia pomocy. Dary przygotowywały osoby prywatne i firmy. Wśród prezentów znalazły się m.in. lodówki, pralki, kuchnia gazowa, drobny sprzęt AGD, łóżko, odzież, chemia gospodarcza.
– Najbardziej wartościowa paczka była warta około 12 tys. zł – mówi Paulina Osówniak, liderka akcji na terenie Piaseczna. Wszystkie paczki trafiły do obdarowanych w weekend 7 i 8 grudnia. W dostarczaniu ich czynny udział wzięli strażacy z OSP Piaseczno. Na terenie strażnicy przy ul. Dworcowej zorganizowano też zbiórkę artykułów spożywczych oraz najbardziej potrzebnych akcesoriów codziennego użytku dla czterech kolejnych rodzin, które nie zakwalifikowały się do tegorocznej Szlachetnej Paczki. Wszystkie te rzeczy zostały dostarczone do potrzebujących w ciągu ostatniego tygodnia.
– Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim za udział w akcji – mówi Paulina Osówniak. – Dziękuję też firmom, które podczas finału wsparły nas i ufundowały jedzenie dla wolontariuszy.

Oto lista firm i instytucji, które wsparły akcję:
Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
OSP Piaseczno
OSP Grochowa
Bushi Team
Rodzice MDP w Piasecznie
Piekarnia Gruzińska
Kebab „Meninx”
Kwiaciarnia „Zosieńka”
Robert Duch „Lewiatan”
Przystanek Piekarnia – Krzosek
Pizza „Słoneczniki”
Czarna Caffe
Sajgonek u Jarka
Pani Beza
Mama sama w domu – Dorota Siwek
Czas na Przerwę
Premium Rosa
Przedszkole Fantazja
Warzywniak przy ul. Szkolnej 1
Bar azjatycki Mai Mai
Patrycja Stangreciak i Robert

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię