Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Każdy może pomóc!

0

PIASECZNO Rozpoczynają się przygotowania do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. – Do końca września przyjmujemy wolontariuszy, wszyscy chętni są mile widziani – mówi Zuzanna Dyttus, liderka akcji na terenie Piaseczna


Obchodząca w tym roku 18. urodziny akcja powoli zaczyna wkraczać w fazę finałową. Na razie kompletowani są wolontariusze.
– Do tej pory zgłosiło się do nas 12 chętnych, ale im będzie więcej osób do pomocy, tym lepiej – mówi Zuzanna Dyttus. Kiedy zespół lokalnych herosów zostanie już skompletowany, rozpocznie się wyłanianie potrzebujących pomocy rodzin. Wolontariusze będą przeprowadzać z tymi osobami wywiady, aby dowiedzieć się więcej o ich problemach i poznać ich potrzeby. Potrzebujące rodziny zostaną wytypowane do połowy listopada.
– Chcielibyśmy, aby było ich około 50 – dodaje Zuzanna Dyttus. Następnie opisy rodzin zostaną opublikowane na stronie internetowej Szlachetnej Paczki, co nastąpi około 20 listopada. Później do akcji wkroczą darczyńcy, którzy będą wybierać rodziny i przygotowywać im paczki. Finał akcji odbędzie się 8 i 9 grudnia, kiedy to wolontariusze przetransportują paczki do potrzebujących.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię