Szlachetna Paczka przed świętami dotarła do rodzin w Lesznowoli

0

LESZNOWOLA Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom oraz osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Jak co roku akcja dotarła również do mieszkańców gminy Lesznowola

Darczyńcy przygotowali w sumie szlachetne paczki dla 15 rodzin z bazy gminy Lesznowola o łącznej wartości 92 700 złotych. Akcję współtworzyło 13 wolontariuszy, a Weekend Cudów (podczas którego dary trafiają bezpośrednio do potrzebujących) po raz pierwszy odbył się w OSP w Mrokowie.


– Nasz magazyn najpierw przez trzy dni przyjmował paczki, a następnie wolontariusze, wraz ze strażakami, zawieźli je do beneficjentów akcji – mówi Magdalena Łyszcz, jedna z wolontariuszek. – Wśród obdarowanych rodzin były zarówno rodziny wielodzietne, osoby samotne, jak i z niepełnosprawnościami.

Warto podkreślić, że tegoroczne paczki były bardzo wartościowe. Każda, oprócz artykułów spożywczych i chemii gospodarczej, zawierała także po jednym lub więcej droższych prezentów. Przykładowo, do dwóch rodzin trafiły rowery, do trzech – nowe kuchnie gazowe. Były też: lodówka, dwa łóżka podwójne, jedno piętrowe, bon na węgiel, vouchery na ubrania i do kina.

– Wśród prezentów była także: szafa, biurka dla dzieci z krzesłami, żywe choinki, stół z krzesłami oraz sprzęty RTV (kuchenka mikrofalowa, sandwitch, gofrownica, frytkownica) – dodaje Magdalena Łyszcz. – W oczach obdarowanych były łzy. Już po raz czwarty jestem w „paczce”, ale tylu wzruszeń jeszcze nie widziałam.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię