PRAŻMÓW W najbliższych dniach Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpocznie poszukiwanie wykonawcy prac na ponad 2-kilometrowym odcinku trasy nr 722


O przebudowę ul. Franciszka Ryxa od Zawodnego do przynajmniej ul. Czołchańskiego w Prażmowie obecny lokalny samorząd zabiega od początku tej kadencji, czyli jesieni roku 2014. Wszystko z tego powodu, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) wciąż odsuwał modernizację całej zniszczonej szosy nr 722 z Piaseczna od Grójca, tłumacząc to brakiem pieniędzy. Tymczasem trasa nr 722 to główna arteria dojazdowa do Prażmowa. Dlatego, aby zmotywować MZDW do działań, włodarze gminy zadeklarowali, że pokryją koszty opracowania projektu inwestycji. – To na pewno nie może być tylko wymiana nawierzchni jezdni i chodników. Najpierw trzeba rozwiązać kwestię odwodnienia szosy – zastrzegał trzy lata temu Stanisław Pawlak, dyrektor Rejonu Drogowego MZDW Otwock-Piaseczno.

W trakcie dalszych rozmów okazało się, że jeśli już drogowcy zabiorą się za przebudowę ul. Ryxa, to od razu liczącego 2,2 km odcinka od skrzyżowania w Zawodnem do ul. Błońskiej. Projekt jest już od ponad półtora roku, ale dopiero w tym roku było stać MZDW na zarezerwowanie pieniędzy na te prace (szacuje się, że mogą one pochłonąć nawet 6,5 mln zł).

– Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku – zapewnia Monika Burdon, rzeczniczka prasowa MZDW. – W najbliższych dniach zostanie głoszony przetarg na realizację tego zadania.

Zakres robót obejmie wzmocnienie konstrukcji drogi, wybudowanie chodników i trasy rowerowej oraz kanalizacji deszczowej. Przy Ryxa staną także nowe latarnie, a rowy zostaną odnowione.

Dodajmy, że w ostatnich latach MZDW odcinkami remontowało drogę nr 722 w kierunku Piaseczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię