Sztuka wyszła na Nadarzyńską

0

PIASECZNO W środę wieczorem przy ul. Nadarzyńskiej została otwarta nowa galeria sztuki. W piwnicach dawnej olejarni przez miesiąc będzie można podziwiać prace artysty plastyka Wiesława Szamockiego, mieszkańca Zalesia Górnego


Galeria „Okno” – bo tak nazywa się nowe miejsce – powstała w należącym do kolejki wąskotorowej magazynie WMD. Wchodzi się do niej od strony ul. Nadarzyńskiej, jednak normalnie… wejście będzie zamknięte, a prace będzie można oglądać przez duże okna. Na pomysł stworzenia tego miejsca wpadł Wiesław Szamocki, który latem z drugiej strony budynku prowadził razem z żoną warsztaty.
– Ten niesamowity obiekt od dawna mnie ciekawił i inspirował – wspomina. – Kiedy jednak wszedłem do środka, oniemiałem. Zrozumiałem, że miejsce to idealnie nadaje się na galerię.


Artysta zaraził swoim pomysłem gminę, która wsparła finansowo przedsięwzięcie, a także zawiadujące stacją Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Oczywiście piwnica wymagała stosownej adaptacji. Trzeba było odmalować i zaszklić okna, wstawić drzwi, dociągnąć instalację elektryczną, zrobić oświetlenie oraz całe pomieszczenie wysprzątać.
– Było z tym naprawdę mnóstwo pracy – przyznaje Wiesław Szamocki.
Wysiłek jednak opłacił się i w środę wieczorem w galerii „Okno” odbył się pierwszy wernisaż.
– To fajne miejsce, mam nadzieję, że będzie takich na terenie miasta przybywać – mówił wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Autor wystawy wyraził natomiast nadzieję, że w przyszłości galerię uda się powiększyć, adaptując piętro olejarni. Po chwili wszyscy zaproszeni goście weszli do środka, gdzie mogli z bliska podziwiać wystawione prace. Ekspozycja, na którą składa się kilka wielkoformatowych grafik, inspirowana jest naturą. Na tkaninach można podziwiać przede wszystkim drzewa. Najpierw artysta tworzy je na tablecie, a następnie drukuje na ogromnych ploterach. Wystawę z przez okna galerii będzie można oglądać do końca listopada.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię