Szum gum w uzdrowisku

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę do Konstancina-Jeziorny już po raz siódmy zawitał LOTTO Poland Bike Marathon. Kolarze ścigali się leśnymi duktami i ścieżkami Chojnowskiego Parku Krajobrazowego


Tym razem w cyklu organizowanym przez Grzegorza Wajsa wzięło udział około 650 miłośników dwóch kółek. Dystans MAX (48 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Wołos (Enea KS Energia Kozienice). Na trasie MINI (32 km) najlepiej poradzili sobie Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin) i Małgorzata Krawczyk (WKSG Poznań).
Pierwszy raz podczas LOTTO Poland Bike Marathonu odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w maratonie MTB. To efekt współpracy Poland Bike z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Po mistrzowskie tytuły sięgnęli Paweł Arciszewski i Małgorzata Krawczyk (oboje z Wielkopolskiego Klubu Sportowego Głuchych Poznań).
Cieszy perfekcyjna organizacja zawodów – mówił podczas dekoracji Marcin Makowski, trener kadry narodowej PZSN. – Liderzy reprezentacji Polski pokazali się ze znakomitej strony. Teraz szykujemy się do Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących, które odbędą się w przyszłym roku w Brazylii.
Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Wśród chłopców wygrał Fryderyk Węgrzyn (V-MAX Mińsk Mazowiecki), zaś wśród dziewcząt zwyciężyła Julia Gajewska (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. A już w najbliższą niedzielę 27 września kolarze będą ścigać się w Otwocku.

CZYTAJ TAKŻE:  Nadjeżdża Lotto Poland Bike Marathon

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię