PIASECZNO W środę wykonano ważny krok w stronę uruchomienia Szybkiej Kolei Miejskiej do Piaseczna. Podpisano umowę, na mocy której SKM otrzyma fundusze unijne na zakup pociągów do obsługi tego połączenia


– Podniesiemy standard podróżowania pociągami SKM w metropolii. Nowy tabor wzmocni istniejące połączenia w godzinach szczytu i pozwoli na uruchomienie nowych połączeń do Piaseczna i Ożarowa Mazowieckiego – mówiła podczas uroczystego podpisania umowy Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W sumie, etapami, do końca 2023 SKM ma otrzymać 21 nowoczesnych pociągów.

– To ważny krok w kierunku przedłużenia linii S9 z Legionowa do Piaseczna – przekonuje Kamil Migała, rzecznik prasowy SKM. – Jednak wprowadzenie tego połączenia do rozkładu nie będzie możliwe bez przygotowania niezbędnej infrastruktury przez PKP Polskie Linie Kolejowe – dodaje.

PKP PLK zapowiada, że uruchomienie wahadłowego połączenia Piaseczno-Legionowo będzie możliwe po przebudowie Dworca Zachodniego w Warszawie oraz linii średnicowej, aby była w stanie przyjąć większą liczbę pociągów. Projektowanie kosztownej modernizacji stacji już trwa, wedle zapowiedzi dyrekcji PKP PLK roboty w terenie mają rozpocząć się w w połowie 2019 roku i potrwać do końca 2021 roku.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię