Szybka Kolej Miejska od przyszłego roku w Piasecznie. To będzie rewolucyjna zmiana!

12

PIASECZNO Już od połowy marca przyszłego roku pociągi SKM-ki, będące jednym z elementów Warszawskiego Transportu Publicznego, zapewnią mieszkańcom Piaseczna i okolic wygodny dojazd do pracy czy szkoły w stolicy

 

Nie ma jeszcze rozkładu nowych pociągów. Poznamy go prawdopodobnie w lutym. Należy się jednak spodziewać, że SKM-ki będą kursowały średnio co 15-30 minut, podobnie jak ma to miejsce w przypadku miejscowości w aglomeracji warszawskiej, do których już dojeżdżają. Pociągi SKM zastąpią składy Kolei Mazowieckich, które dziś dojeżdżają do Piaseczna. Gmina szacuje, że Szybka Kolej Miejska, do której samorząd będzie dopłacał, rocznie może kosztować około 3 mln zł.

TW

12 KOMENTARZE

 1. Czy to ma być ta SKM do Legionowa przez Gdańską z pominięciem Śródmieścia? Oj coś czuję, że jeszcze zatęsknimy za KM bo ja tłumów jadących codziennie na Gdańską nie widzę, a na Śródmieście i okolice i owszem.

 2. Wszystko fajnie, SKM DLA PIASECZNA! robienie bocznicy po środku torowiska, super. A w Zalesiu Górnym miejsca po 2 torach bocznicy mnóstwo. My mieszkańcy Zalesia też się zrzucimy na te 3 mln. rocznie bez możliwości skorzystania.

 3. Żadna rewolucja. Pociągów ogółem będzie tyle samo co do tej pory. Pociągi nie pojadą szybciej, a z taką samą prędkością jak do tej pory. Pociągi pojadą głównie do Warszawy Gdanskiej. Gdzie tu rewolucja??
  Aa tak jest mała różnica. W SKM sa głównie miejsca stojące i nie ma toalet.

 4. No to niezły kontrakt… 3 mln dopłacają za linię która będzie kursowała na dłuższej trasie niż z Warszawy do Piaseczna. W dodatku z pominięciem istotnego węzła jakim jest Warszawa Śródmieście… 3 mln za to że ZTM będzie skubać mieszkańców i zarabiać na nich… No super okazja!

 5. A może lepiej pomyśleć o dwóch dodatkowych stacjach metra z Kabat?!! Józefosław i Piaseczno…może nie tanio ale jednak to by była rewolucja. Nie chce się pomyśleć?????!!!! Lepiej ciągnąć linię w stronę Leszna gdzie będzie wiatr jeździł z tamtego kierunku….

 6. 1- jak często będą jeździły pociągi
  2- jaki będzie dojazd do przystanków (autobusy, miejsca parkingowe )
  Odpowiedż
  1 – pociągi w godzinach szczytu co 15 minut
  2- sąsiadujące gminy zapewniają dojazd autobusami co 15 minut, miejsce parkingowe na kilkaset pojazdów przy każdym przystanku

  3- jeśli pociągi kursują rzadziej – co najmniej kawiarnia i WC na kaźdym przystanku

  Bez tego proszę nie zawracać głowy . Zlikwidować buspas i poszerzyć Puławską.

 7. W czachówku gotowe wszystko by sobie pociągi zawracały itd.ale nie .. przecież tam pełno ludzi się wyprowadza a to jakies 10min maks pociągiem .koszt byłby tańszy itd..ale jak coś państwowego to musi być źle zrobione i drogie

 8. 20 lat temu zapoczątkował dyskusje na temat tzw METRA II doprowadziłam do sfinansowania koncepcji przez niemal wszystkie ówczesne samorządy może wrócić do tego opracowania Kolprojektu? Zwraca się w nim m.in uwagę na konieczność stworzenia dogodnych dojazdów i parkingów Parkuj i jedź i nie na 200 czy 500 samochodów a min na 1000 .PKP chciało budować wiadukty wówczas mieszkańcy protestowali ..Nie wyobrażam sobie tak częstego kursowania pociagów bez bezkolizyjnych przejazdów.
  I wreszcie pozbycie się zajezdni trolejbusow czyli super miejsca na Parkuj i jedź woła o pomstę do nieba. Kolejne władze Piaseczna nie zrobiły nic by to miejsce uratować..Mądr Polak po szkodzie. I pewnie wkrótce będzie trzeba wydać ogromne pieniądze albo na wiadukty wzgl tunele tylko co z dojazdami do dworca? Jeżeli będą korki by dojechać do dworca i nie mieć gdzie zaparkować to będą ..jeździć do Warszawy.Co pozostanie? Budowa jeszcze droższego Metra ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię