Szykują się huczne obchody Święta Niepodległości

0

POWIAT W piątek 11 listopada mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego będą świętowali 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji zaplanowano nie tylko patriotyczne uroczystości z udziałem oficjeli, ale także mnóstwo atrakcji


W Piasecznie obchody Święta Niepodległości zainicjuje 11 listopada msza w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w kościele św. Anny o godz. 10. Potem, o godz. 11, zaplanowano uroczystości pod budynkiem ratusza z udziałem Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej i chóru Lira. Od 12 do 15 w parku miejskim będzie odbywał się Piknik Niepodległościowy z pokazami musztry konnej, animacjami cyrkowymi czy różnymi warsztatami. Równolegle o godz. 9 w hali GOSiR-u wystartuje turniej koszykówki, a o godz. 11 ze stacji wąskotorówki odjecie „Pociąg do Niepodległości”.

W Lesznowoli obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się już w… środę 9 listopada koncertem chóru w SP w Mysiadle (o godz. 19). 11 listopada przed urzędem gminy odbędzie się uroczystość patriotyczna (początek o godz. 11.55), zaś 13 listopada w Mysiadle zaplanowano wystawę zbiorową „Polski krajobraz” (ul. Topolowa 2, godz. 17).

W Konstancinie-Jeziornie obchody rozpoczną się o godz. 10 mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Piłsudskiego 54. Potem o godz. 11.15 zostaną złożone kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich, a 15 minut później – pod pomnikiem żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych AK im. bryg. Czesława Mączyńskiego (przy rondzie św. Jana Pawła II). Z kolei pod pomnikiem obrońców Ojczyzny poległych w latach 1918–1921 (ul. Warszawska 23) zostanie oczytany apel poległych (godz. 11.45). Uroczystościom będzie towarzyszył Bieg Niepodległości. Zawodnicy wystartują o godz. 12.30 spod urzędu miasta, a ponad dwukilometrową trasę zwieńczy meta w Parku Zdrojowym. O godz. 12.35 odbędzie się Marsz Niepodległości ulicami miasta ze 100-metrową flagą. Pochód będą prowadzili ułani. Po nim zaplanowano piknik niepodległościowy w parku z licznymi atrakcjami. Imprezę zwieńczy koncert „Wolna i Niepodległa” w hali widowiskowej Hugonówki (początek o godz. 17).

W Górze Kalwarii 11 listopada również zaplanowano Bieg Niepodległościowy na trzech dystansach. Bieg główny na 5 km rozpocznie się o godz. 12. Wcześniej, bo o godz. 9.45 odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych pod ratuszem, skąd odbędzie się przemarsz do kościoła przy ul. Sajny 2. Tam o godz. 10 rozpocznie się msza święta za Ojczyznę. O godz. 11 zaplanowano natomiast uroczystości na Placu Piłsudskiego. Uświetni je występ zespołu Urzeczeni.

Pochód Niepodległości, który ruszy o godz. 11.11, odbędzie się tradycyjnie już w Krępie (gm. Prażmów). Z kolei w Tarczynie 11 listopada o godz. 9 w kościele pw. św. Mikołaja rozpocznie się msza święta za Ojczyznę. O godz. 10 na rynku ruszą uroczystości okolicznościowe.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię