Szykują się na przylot bocianów. Ustawili jedno gniazdo, ale na tym nie koniec

0

LESZNOWOLA Mieszkańcy Podolszyna z pomocą gminy i Ochotniczej Straży Pożarnej przenieśli gniazdo bociana białego, ponieważ to znajdujące się w starym miejscu przy ul. Polnej nie nadawało się już do zasiedlenia. – Mamy nadzieję, że wkrótce zamieszka w nim rodzina bocianów, które przylatują do naszej miejscowości od 20 lat – mówi sołtys Małgorzata Brzezińska


Działania zmierzające do przeniesienia gniazda zostały zainicjowane przez sołtysa i radę sołecką dwa miesiące temu.
Zwróciliśmy się do gminy z prośbą o przyznanie środków na postawienie nowego gwiazda. Otrzymaliśmy 2 tys. zł, za co kupiliśmy m.in. nową platformę – wyjaśnia Małgorzata Brzezińska. Wcześniej, przy współpracy z gminnym referatem ochrony środowiska oraz Krzysztofem Szelhusem z Towarzystwa Przyrodniczego Bocian, udało się wskazać dwie lokalizacje, w których znajdą się gniazda.
Pierwsze zostało zamontowane w ubiegłą niedzielę, a w operacji, oprócz mieszkańców Podolszyna, wzięli udział strażacy z OSP Falenty i OSP Nowa Wola. Nowe gniazdo zostało umieszczone na drzewie, w odległości zaledwie 30 m od starego, które ma zostać teraz odrestaurowane i ustawione w rejonie stawu w Podolszynie.
Wierzymy, że już wkrótce osiedlą się u nas dwie rodziny bocianów – dodaje pani sołtys.
Dziękuję za pomoc gminie, strażakom i wszystkim mieszkańcom. Teraz z niecierpliwością czekamy na przylot naszych ulubieńców.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię