Szykują się zmiany w rejonie dworca. Będzie wygodniej i bezpieczniej

7

PIASECZNO Wiceburmistrz Robert Widz poinformował, że wkrótce zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu przy dworcu PKP. – W tej chwili panuje tam chaos – dodał


Dwa tygodnie temu przedstawiciele gminy spotkali się z ZTM-em i Kolejami Mazowieckimi.
– Rozmawialiśmy m.in. o rozkładzie jazdy pociągów i jakości taboru – relacjonował podczas ostatniej sesji wiceburmistrz. – Uzyskaliśmy zapewnienie, że składy będą sukcesywnie wymieniane na nowsze.
Kilka dni później wprowadzono zmiany w kursowaniu linii „P”. Od 11 stycznia linia P1 jeździ z dworca PKP w kierunku osiedla Słowicza, zaś P3 wozi pasażerów do centrum miasta, skręcając w ulicę Nadarzyńską.
– Chodziło nam o to, aby rozdzielić kierunki jazdy autobusów – mówi Bogdan Krawczyk z wydziału utrzymania infrastruktury i transportu publicznego. – Teraz każdy z nich ma inną trasę przejazdu. Zmieniły się także rozkłady jazdy, które zostały dostosowane do rozkładu Kolei Mazowieckich.
Jednak to nie koniec modyfikacji, bo gmina przygotowuje się do zmiany organizacji ruchu w najbliższym sąsiedztwie dworca.
– Mamy już gotowy projekt – poinformował wiceburmistrz Widz. – Niedługo zgłosimy zaplanowane zmiany starostwu powiatowemu. Powinny one podnieść bezpieczeństwo i usprawnić komunikację w rejonie dworca.
O jakich zmianach mowa? Dowiedzieliśmy się, że gmina chce m.in. wyznaczyć dodatkowe przejście dla pieszych, a także inaczej zorganizować ruch autobusów i taksówek, które dziś nie mają stałych miejsc postoju, tylko jeżdżą jak im pasuje.
– Chcemy też zamontować wiatę oraz tablicę informacyjną dla podróżnych – dodaje burmistrz Daniel Putkiewicz. – Mam nadzieję, że na nasze pomysły przystaną zarówno starostwo, jak i ZTM.

Tomasz Wojciuk

7 KOMENTARZE

 1. Wiata i tablica informacyjna na tym w*** to podstawa! Panie Burmistrzu, tylko koniecznie żeby była ogrzewana, aby czekający na twór jakim są lokalne linie nie zmarźli. Wszak rozkład nijak ma się do rzeczywistości, a linie dowożące do 709 nawet go nie posiadają (nie widziałem na żadnym przystanku rozkładu linii P).

  Panie Widz, chaos panuje nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie dworca. Ale tak to już jest jak wypowiada się na tematy o których nie ma się zielonego pojęcia. Jak tam Józefosław Panie Burmistrzu? Zdaję się, że dba Pan tylko o interesy własne i najbliższych sąsiadów…

  Może skracając trasę 709, warto pomyśleć również nad skróceniem trasy 739 do Mysiadła. Przeurocze niebieskie busiki proszę wprowadzić również na Józefosławiu! Proszę nie psuć tego, do czego mieszkańcy byli przyzwyczajeni od lat – linii 709 kończącej na PKP Piaseczno! Łaskawie proszę nie uprzykrzać życia mieszkańcom. Dla wielu nie robicie kompletnie nic, więc proszę się nie pogrążać!

 2. Przebudowę Dworcowej wraz z budową parkingów przy Kolejowej, obiecywali w 2010 roku. Rozpoczęli przebudowę od d.. strony w 2019, a skończą w 2029. W trakcie przyjmą 23 warianty i 17 projektów, które przeanalizują z czynnikiem społecznym jakim będzie Ich Rada. To, jak powiedział sławny człowiek, „pudrowanie syfa”. Czy ktoś zna całościowy plan, oczywiście z podziałem na konkretne lata, rozwoju Naszego, a nie ich miasta?

 3. Zaje..fajne komentarze, zrobił coś – źle, chce zrobić też źle, siedzieć i nic nie robić – dobrze, ale trzeba od czasu do czasu napisać jakiś smętny komentarz wtedy jest suuuper no nie ??. A może dajcie szanse ludziom, którzy chcą coś zrobić w tym mieście bo „malkontencić” potrafi wielu :)))

  • Żartujesz chyba drogi urzędniku! Jakiego czasu, jakiej szansy… Pan Putkiewicz od dawien dawna działa w samorządzie. Kogo to wina że dobiera sobie takich, a nie innych współpracowników, zastępców? Przy takiej pobłażliwości, to może za 20 lat się coś zmieni.

   Zabrali 709, że nie można się teraz wydostać w cywilizowany sposób z tej dziury. Żeby pojechać do Warszawy i po Warszawie okazjonalnie mam kupować bilet dobowy honorowany w KM? 26 zł na bilet ważny 24 godziny tylko po to żeby mieć wątpliwą przyjemność jechać w pociągu KM, które traktują mieszkańców Gminy Piaseczno jak bydło, zbędny bagaż, puszczając zabytkowe, stare, śmierdzące składy? Tak samorządowcy z Gminy Piaseczno dbają o swoich mieszkańców?

  • No dobra, dajemy szansę.

   W normalnym, cywilizowanym kraju taki przedsięwzięcie, jak remont/przebudowa całej (niedługiej przecież!) ul. Dworcowej (łącznie ze skrzyżowaniem przy byłej mleczarni i różnymi „bajerami” przy dworcu PKP) powinien trwać parę miesięcy, maksimum rok. A gdyby inwestorowi bardzo zależało na szybkości, żeby maksymalnie ograniczyć uciążliwości dla obywateli, to pewnie uwinięto by się z tym w miesiąc, oczywiście wcześniej wszystko dobrze przygotowując planistycznie i logistycznie.

   A na ile nasze lokalne władze przewidują czas trwania tej inwestycji? Trzy lata? Pięć? Dziesięć? W tym czasie to w takich np. Chinach potrafią zbudować sieć autostrad wraz z tunelami, mostami etc.. A założę się, że Chin nie uważacie za kraj wysoce cywilizowany, prawda?

   Należy więc stwierdzić już teraz, że szansa, jaką dostaliście, nie została wykorzystana. Zapowiada się na to, że cała ta inwestycja będzie się wlec do tzw. „usranej śmierci”. Ciekawe, jak długo trwałaby w waszym wykonaniu budowa piramidy Cheopsa? Pewnie tak z 1000 lat, a w trakcie budowy piramida ze 20 razy by się zawaliła…

   P.S. To nie jest tekst przeciwko konkretnym władzom z konkretnej partii. Przypuszczam, że gdyby w P-nie rządziła inna partia, to byłoby podobnie. Po prostu jesteśmy na takim poziomie rozwoju cywilizacyjnego i nikomu z władz w głowie się nie mieści, że mogłoby być zupełnie inaczej. Horyzonty wyobraźni zakreśla wyłożenie wolnych przestrzeni w mieście kamieniem, betonem i asfaltem, fontanny i drzewa w donicach…

 4. Chcieć a zrobić jakoś w naszej Gminie od lat nie idzie w parze. Głowna specjalność władz gminy to bicie piany i cała para w gwizdek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię