Szykujcie rowery przed nami rodzinne rajdy rowerowe

0

PIASECZNO W niedziele 17 i 24 września odbędą się rodzinne rajdy rowerowe z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na małych i dużych rowerzystów czekają trasy do 25 km i do 35 km. Start o godz. 11.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie.

Jak co roku, we wrześniu, obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców gminy Piaseczno na dwa rodzinne rajdy rowerowe.
17 września
Pierwszy rajd już w tę niedzielę (17 września). Do pokonania będzie trasa około 25 km wiodąca malowniczymi i przyrodniczo-edukacyjnymi ścieżkami przez: Piaseczno, Żabieniec, Zalesie Górne, Chojnowski Park Krajobrazowy i Pęchery. W Łbiskach planowana jest godzinna przerwa integracyjna z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Po odpoczynku i nabraniu sił planowany jest powrót do Piaseczna przez Wólkę Kozodawską, Jasówkę i Żabieniec.
24 września

Natomiast drugi rajd rowerowy odbędzie się w niedzielę (24 września) i przeznaczony będzie dla osób, które w tym sezonie już trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans – do 35 km. Obydwa rajdy startują o godz. 11.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie. 

Warsztaty z nagrodami

W czasie przerw integracyjnych z ogniskiem zaplanowano warsztaty dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego, promujące wymianę źródeł ciepła i zachowania proekologiczne oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami sportowymi. Ponadto każdy rowerzysta otrzyma kamizelę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę, zabraniu ze sobą zapasowej dętki oraz dobrego humoru.

Organizatorzy
Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews.
Rajdy realizowane są związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego – „Zadanie pn. „Działania edukacyjno-informacyjne w gminie Piaseczno”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię