Szykuje się duża inwestycja w Żabieńcu

3

PIASECZNO Wytypowano zwycięzcę konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku świetlicy sportowej w Żabieńcu. Na budowę świetlicy, która miałaby rozpocząć się w przyszłym roku, zarezerwowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej ponad 3 mln zł


Kilka dni temu ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję świetlicy, zorganizowanego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Wystawa najlepszych prac znajduje się na miejskim rynku i można oglądać ją do końca maja. Zwycięzcą konkursu został zespół z katowickiej pracowni M.O.C. Architekci. Pracę nagrodzono m.in. za stworzenie atrakcyjnej przestrzeni zarówno dla mieszkańców Żabieńca, jak i członków klubu sportowego (obiekt ma zostać zbudowany na terenie stadionu Jedności Żabieniec), którzy również na co dzień będą z niej korzystać.
Teraz zwycięzca konkursu przygotuje projekt budynku, oczywiście po wcześniejszym wprowadzeniu drobnych korekt mających podnieść jego funkcjonalność – mówi Adam Marciniak, radny i sołtys Żabieńca. – Budowa powinna ruszyć w przyszłym roku.
Realizowana na stadionie inwestycja będzie wiązała się z koniecznością rozebrania starego budynku klubowego. Jednak nowa świetlica wcale nie stanie na jego miejscu.
Zostanie pobudowana na części boiska głównego, które zostanie przeniesione bliżej Orlika – wyjaśnia Adam Marciniak. W miejscu obecnego parkingu powstanie natomiast kolejne małe boisko piłkarskie dla przedszkolaków.

TW

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię