Szykuje się kolejny drogowy armagedon…

5

PIASECZNO Wkrótce rozpocznie się przebudowa ulicy Puławskiej na odcinku od Energetycznej do Syrenki. Droga ma zostać poszerzona do trzech pasów ruchu w każdą stronę. W pierwszej kolejności prace będą prowadzone na nitce wiodącej do Piaseczna


O planach GDDKiA dotyczących poszerzenia Puławskiej do trzech pasów ruchu na wjeździe do Piaseczna pisaliśmy już wielokrotnie. Niejako wstępem do tej inwestycji była przebudowa należącego do spółki PGNiG Termika wiaduktu kolejowego. W maju 2019 roku ruszyły prace, które doprowadziły do wymiany wiaduktu na nowy i obniżenia przebiegającej pod nim jezdni. Mimo że zadanie zostało dawno zakończone, Puławska do tej pory nie została poszerzona, bo GDDKiA nie miała na to środków. Sytuacja zmieniła się pod koniec ubiegłego roku.
– W drugiej połowie grudnia 2020 roku otrzymaliśmy pieniądze na realizację tej inwestycji – informowała kilka miesięcy temu na naszych łamach Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. Generalna dyrekcja wiosną tego roku zaczęła przygotowywać dokumentację do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy. Przetarg został rozstrzygnięty pod koniec sierpnia. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu firma, która go wygrała, zostanie wprowadzona na plac budowy. Z naszych informacji wynika, że jako pierwsza – jeszcze w tym roku – ma zostać poszerzona jezdnia prowadząca do Piaseczna (chodzi o 450-metrowy odcinek od Energetycznej do Syrenki).
Komunikatu w tej sprawie wraz z harmonogramem prac należy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu – mówi Małgorzata Tarnowska. W drugiej kolejności, wiosną przyszłego roku, będzie poszerzony fragment Puławskiej biegnący do Warszawy. Na realizację całego zadania wykonawca ma czas do końca sierpnia przyszłego roku.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Szeroko, szeroko, a potem zwężenie… Taki lejek… Potem zatwardzenie…

    Co do remontu, to i tak pewnie szybciej to zrobią niż Putkiewicz z Widzem robią etapami Dworcową… 😀 😀 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię