Szykuje się rozbudowa przychodni. To będzie jeden z najnowocześniejszych ZOZ-ów w powiecie

0

PRAŻMÓW Trwa kompletowanie dokumentacji niezbędnej do rozbudowy Gminnego Ośrodka Zdrowia przy ul. Ryxa w Prażmowie. Na inwestycję, która rozpocznie się w przyszłym roku i przyczyni do poprawy jakości życia mieszkańców, zarezerwowano wstępnie 2,5 mln zł


To będzie ośrodek zdrowia jakich mało – zapowiada wójt Jan Dąbek. – Do istniejącej części przychodni zostanie dobudowane nowe skrzydło, którego parter zostanie przeznaczony pod rehabilitację. Na piętrze powstaną gabinety specjalistyczne, w których będą przyjmować lekartze różnych specjalności – dodaje.
Gmina kończy opracowywać program funkcjonalno-użytkowy, który ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu. Do grudnia powinna zostać skompletowana cała dokumentacja, włącznie z pozwoleniem na budowę. W przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane, które potrwają do 2023 lub 2024 roku.
– Być może uda się nam pozyskać na tę inwestycję jakieś dofinansowanie – mówi wójt Dąbek. – Część pieniędzy, jakieś 500-700 tys. zł przekaże nam też sam ZOZ, który działa bardzo sprawnie i dysponuje własnymi środkami. Wierzę, że rozbudowa przychodni da nam zupełnie nowe możliwości i pomoże urozmaicić ofertę medyczną skierowaną do mieszkańców. Nie ukrywam, że liczymy na wiele nowych kontraktów w ramach NFZ-u – dodaje Jan Dąbek.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię