Szykuje się wielka operacja wymiany oświetlenia

0

KONSTANCIN-JEZIORNA – W nadwiślańskich miejscowościach do tej pory pali się co druga latarnia uliczna, jak długo to jeszcze potrwa? – pytała podczas sesji przewodnicząca rady miejskiej Agata Wilczek. Burmistrz Kazimierz Jańczuk odpowiedział, że przygotowywany jest projekt, który pozwoli zmodernizować ponad 2100 latarni. Obniży to koszty oświetlenia ulic i w perspektywie czasu sprawi, że wszystkie lampy zostaną włączone


Mieszkańcy wielu miejscowości są niezadowoleni z panującego zaciemnienia – przekonywała Agata Wilczek pytając, kiedy zostanie przywrócone normalne funkcjonowanie latarni. Burmistrz Kazimierz Jańczuk przypomniał, że gmina sukcesywnie wymienia źródła światła na bardziej energooszczędne.
W tym roku prace takie były prowadzone na ulicach Piłsudskiego, Prusa, Długiej, Warszawskiej i Wilanowskiej – wyliczał burmistrz. – Zamierzamy też złożyć wniosek o dofinansowanie wymiany oświetlenia sodowego na ledowe w 2105 latarniach (w Konstancinie-Jeziornie jest około 6 tys. lamp ulicznych – przyp. red.). Ubiegamy się o kwotę 4 mln zł. Jak otrzymamy promesę, wówczas zwrócimy się do rady miejskiej o przeznaczenie dodatkowych 800 tys. zł na tę inwestycję jako wkład własny.
Jak prace związane z modernizacją oświetlenia na zużywające mniej energii zostaną zakończone, wówczas w gminie będzie można włączyć wszystkie latarnie.

CZYTAJ TAKŻE:  Wymienią oświetlenie na bardziej ekonomiczne

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię