Tajemnicze substancje chemiczne zbada biegły! Trwa pobieranie próbek

0

PRAŻMÓW Przy ul. Akacjowej w Nowym Prażmowie w maju policja odkryła, że w beczkach składowane są substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia. W tej chwili na miejscu jest biegły, który pobiera próbki

Właścicielka posesji poczuła silną woń chemiczną z wynajmowanego przez nią budynku – poinformował nas w maju mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
Ratownicy ustalili, że w budynku na paletach znajdują się beczki 200-litrowe, oraz pojemniki 1000-litrowe wypełnione nieznaną substancją.
Nie można jednoznacznie określić co to za substancja – mówił nam trzy miesiące temu mł. bryg. Łukasz Darmofalski. – Pojemników i beczek bardzo dużo, wypełniają pomieszczenie pod sam sufit.
Wezwano także dwa zastępy z grupy ratownictwa chemicznego z Warszawy, które specjalizują się w rozpoznawaniu substancji chemicznych i określaniu ich ewentualnego zagrożenia. Ustalono, że stężenie substancji w powietrzu nie niesie zagrożenia. Nie doszło też do rozszczelnienia pojemników i wydobycia się substancji na zewnątrz.

Co znajduje się w beczkach? Na to pytanie odpowie biegły powołany przez prokuraturę.
– W tej chwili zabezpieczamy czynności prowadzone przez biegłego – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Na miejscu jest także straż pożarna.

Adam Braciszewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię