Tajemniczy nowy właściciel dawnego Polkoloru

0

PIASECZNO Przedsiębiorcy wynajmujący powierzchnię biurową i usługową na terenie dawnego Polkoloru niedawno musieli zawrzeć umowy z nowym właścicielem. – Wcześniej płaciłem spółce TDP, teraz będzie to Brescello – poinformował nas jeden z nich. – Pozostałe warunki umowy nie zmieniły się – dodaje. Jest to o tyle dziwne, że kilka dni temu w rozmowie z Gazetą Wyborczą wiceburmistrz Robert Widz nic nie mówił o Brescello, a jako nowego właściciela tego terenu wskazał firmę Hines


Spółka Brescello, która wynajmuje powierzchnię usługową naszemu rozmówcy, ma kapitał założycielski w wysokości 5000 zł, a w jej zarządzie zasiada Henryk Jerzy Zimmermann, który pełni podobną funkcję w ponad 200 innych spółkach, zaś w swoim życiu zawodowym zasiadał w ponad 1000!

CZYTAJ TAKŻE:  Skarby z dawnego Polkoloru trafią do Muzeum Piaseczna

Tymczasem kilka dni temu w serwisie internetowym Gazety Wyborczej wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz poinformował, że jest po pierwszych rozmowach z firmą, chcącą przejąć teren dawnego Polkoloru, i jest to firma Hines. Gdy próbowaliśmy potwierdzić tę informację dowiedzieliśmy się, że Hines skierował do burmistrza Widza… wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych.

W piśmie spółka zarzuca wiceburmistrzowi rozpowszechnianie nieprawdziwych lub nieścisłych informacji jakoby zamierzała przejąć tereny dawnych zakładów Polkoloru przy ul. Okulickiego w celu wybudowania tam centrum logistycznego z magazynami. Robert Widz nie komentuje sytuacji. Powiedział tylko, że pismo analizuje dział prawny gminy. Nie wskazał też nowego właściciela dawnych zakładów, mimo że gmina podobno już z nim rozmawiała na temat zagospodarowania leżących na wjeździe do Piaseczna atrakcyjnych gruntów.

CZYTAJ TAKŻE:  Skarby z dawnego Polkoloru trafią do Muzeum Piaseczna

No właśnie, jest to kolejny temat który interesuje mieszkańców nawet bardziej niż kwestie własnościowe. Co zatem może powstać na terenie dawnej fabryki kineskopów?
Odbyliśmy jedno spotkanie z inwestorem – potwierdza burmistrz Daniel
Putkiewicz. – Poinformował nas, że planuje budowę centrum logistycznego i zapewniał o zgodności z obowiązującym dla tego terenu planem miejscowym. Nie znamy szczegółowych planów nowego właściciela. Czy pomysł budowy magazynów przy ulicy Okulickiego nam się podoba? Szczerze mówiąc bardziej interesują nas inwestycje promujące ambitniejsze projekty, które zapewniłyby też naszej gminie więcej miejsc pracy – dodaje.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię