KONSTANCIN-JEZIORNA Włodarze miasta uzdrowiskowego zaakceptowali wstępny projekt fontanny, która zostanie ulokowana w Parku Zdrojowym w pobliżu Hugonówki


Urzędnicy właśnie zlecili opracowanie dokumentacji, która posłuży do uzyskania pozwolenia na budowę pierwszego wodotrysku w przestrzeni publicznej Konstancina-Jeziorny. Wcześniej wygląd wodnej atrakcji architekci zaprezentowali komisji ładu przestrzennego i spraw komunalnych. Radni nie mieli istotnych uwag.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk tłumaczy, że konstancińska fontanna będzie wyjątkowa, ponieważ „połączy elementy tradycyjne z nowoczesnością”. Częścią odnoszącą się do dawnych rozwiązań będzie niecka, natomiast współczesnymi elementami – podświetlone dysze, które wokół basenu będą tryskały wodą.

– Byłem przeciwny projektowi, który zakładał budowę jedynie współczesnego wodotrysku, podobnego jak na rynku w Piasecznie – mówi gospodarz gminy.

Wybudowana na planie koła fontanna powstanie przy alei parkowej łączącej wybudowany w ubiegłym roku most na Jeziorce z willą Hugonówka.

Burmistrz ujawnia, że Jerzy Starak, jeden z bogatszych mieszkańców Konstancina-Jeziorny, publicznie zadeklarował częściowe lub całkowite sfinansowanie budowy fontanny. – Podtrzymuje swoją deklaracje i czeka obecnie na wycenę, aby podjąć decyzję, w jakim stopniu zaangażuje się w realizację inwestycji – dodaje Kazimierz Jańczuk.

Projekt: architekt Joanna Wójcik, wizualizacje: Zuzanna Cichocka, Joanna Wójcik

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię