Tak będziemy jeździć po Piasecznie! Gmina prezentuje mapki z nową organizacją ruchu i nowymi liniami autobusowymi

7

PIASECZNO Przed chwilą gmina opublikowała mapki obrazujące zmiany komunikacyjne, które czekają nas od 1 października.

czytaj więcej:

7 KOMENTARZE

  1. Czy kogoś pogieło? Nie można było zrobić tego w wakacje tak gdzieś od czerwca do końca sierpnia, kiedy ruch w Piasecznie jest znacznie, znacznie mniejszy, bo słoje wybyły na swoje podlubelskie wiochy?

    • Oczywiście, że trzeba było to zrobić w wakacje, ale co do tego mają jakieś “słoje”? W wakacje ruch jest znacznie mniejszy po prostu dlatego, że jest to sezon wakacyjno-urlopowy, a nie dlatego, że “słoje” się tłuką czy odlatują do zimnych krajów.
      Remont oczywiście będzie się wlókł (zima zaskoczy drogowców oraz władze/inwestora i będzie złośliwie przeszkadzała w pracy), więc przywrócenie stanu normalności nastąpi nie za pół roku, ale za co najmniej 9 miesięcy, albo i za rok.

  2. Ależ oczywiście, że to słoiki wyjeżdżajo. W moim garażu na Pawiej ponad 1/3 to słoje z Lublina, Rzeszowa i tamtejszych okolicznych wiosek. U mojej byłej żony w garażu to samo. A garaże wielkie są. Jak zaczynaja się wakacje, to w garażu zostają w zasadzie same miejscowe fury autochtonów, a słoje wyjeżdżajo. To w sumie porządne ludzie są, ale do pracy na wakacje nie specjalnie chętni i bardzo dobrze. Niech odpoczną. W okolicach świąt jest tak samo. Robi się pustawo. Jeszcze 3-4 lata temu pracowali w wakacje, ale odkąd są ukry i 500plus, to słoje w wakacje nie pracują tylko wydajo.

  3. A jak mają dojeżdżać dzieci do szkoły w Chylicach z okolicznych osiedli (trasy dotychczasowego P2) – to dzieci z kilkuset rodzin? Na Przesmyckiego wsiadało ich bardzo dużo do P2, był pełen autobus, czasami wręcz się dzieci nie mieściły. W ogóle tego nie uwzględniono w organizacji ruchu na czas remontu.

    • Zamiast dotychczasowego P-2 będzie L-24 przejeżdżający od PKP P-no po wspólnej trasie z L-39 a od Technikum jak 724 (przez Julianowską i Przesmyckiego). Potem jak P-2, skręci koło kościoła w Chyliczkach i obok szkoły w Chylicach- w prawo do nowego ronda i w lewo na Siedliska. ELKA na Piaseczyńską Kartę Mieszkańca jest za darmo. I może będzie kursować częściej niż P-2 (raz na godzinę). Szkoda tylko, że nie ma i nie będzie korelacji z 739 (brak wspólnego przystanku do przesiadki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię