Tak wygląda skwer przy Dominikańskiej po przebudowie. Ładny?

8

GÓRA KALWARIA Prawdopodobnie już jutro zniknie płot osłaniający odmieniony zielony plac w widełkach ulicy Dominikańskiej. My zajrzeliśmy za ogrodzenie wczoraj


Zielony plac, który przeszedł przemianę w ciągu dwóch miesięcy, jest już niemal gotowy. Wczoraj pracownicy firmy wykonawczej rozkładali trawę z rolki i testowali system automatycznego podlewania. Uzupełniana była także różnorodna roślinność posadzona w klombach oddzielających trawniki od miejsc postojowych.

– Wykonawca ukończył zdecydowaną większość prac zgodnie z umową. Brakuje tylko latarni, których producent nie był w stanie dostarczyć w szybkim terminie oraz kilkunastu drzew, które zgodnie ze sztuką powinny być posadzone w październiku – informuje wiceburmistrz Jan Wysokiński.

Przebudowa zielonego placu, którą ratusz próbował przeprowadzić od 2016 roku (ale a to nie było chętnych, a to chcieli więcej pieniędzy) kosztowała niebagatelną kwotę 1,1 mln zł.

Skwer ma się stać najbardziej reprezentacyjnym zielonym terenem w sercu Góry Kalwarii. Jego głównym elementem jest pokryta ceglastoczerwonym klinkierem aleja rozszerzająca się w kierunku kościoła na górce (to na pamiątkę krzyża, który kiedyś stanowiły główne ulice miasta). Nasadzono szpalery żywopłotu, które oddzielą skwer od ruchliwej Dominikańskiej. Pomiędzy rzędami przycinanych krzewów ułożono trawę, a pod nią system podlewania i kable elektryczne. Wedle założeń projektanta na trawniku będzie można swobodnie usiąść lub położyć się. Wzdłuż rzędów żywopłotu stanie ponad 20 ławek bez oparć, a w ich pobliżu stojaki na rowery. W niedalekiej przyszłości nocą cały plac będzie dokładnie oświetlony, a szpalery krzewów podświetlone lampami zatopionymi w gruncie. Prace objęły też fragment zielonego placu, na którym przed laty stała stacja paliw.

8 KOMENTARZE

  1. Panie Wysokiński ,a Strażacka to leży w innej gminie , w innym mieście ,nowy chodnik dawno połamany bo samochody muszą parkować przed sklepem elektrycznym ?
    Wy (burmistrze) byliście tylko od brania kasy i ktoś Was powinien odprowadzić do miejsca odosobnienia.

  2. Za milion złotych parę krzaków,klinkier,ławki,niewarte więcej niż 100tys,to miał być najładniejszy skwer w górze Kalwarii słabo,przeciętnie,,wielkie rozczarowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię