Takiego orszaku Trzech Króli Piaseczno dotąd nie widziało!

0

PIASECZNO Dzisiejsza uroczystość Objawienia Pańskiego została zorganizowana z rozmachem, które nasze miasto wcześniej nie widziało.

Tysiące mieszkańców towarzyszyło orszakowi, który od Placu Piłsudskiego przemaszerował przez miasto ulicami Kościuszki, Wschodnią, Kilińskiego, Sierakowskiego i Puławską. Barwnemu pochodowi towarzyszyło kolędowanie. Dużym urozmaiceniem były odgrywane scenki, podczas których za pomocą teatralnych miniatur przedstawiano walkę dobra ze złem. Jako pierwszy do zboczenia na złą drogę namawiał diabeł z balkonu Przystanku Kultura. Pojawił się tam też anioł, którego argumenty bardziej trafiły do zebranych. Kolejne kuszenie odbyło się przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z Nadarzyńską.
– Chcecie więcej pieniędzy, nowe telefony, a może jakieś fajne zabawki? Chodźcie ze mną! – namawiał jeden z diabłów najmłodszych uczestników orszaku, trzymając w ręku ogromny kufel piwa.
Nikt się jednak nie skusił i uczestniczy przemaszerowali pod siedzibę Banku Spółdzielczego w Piasecznie, gdzie przedstawiono alegoryczną walkę dobra ze złem. Dobro zwyciężyło i bez żadnych przeszkód pochód przemieścił się ku ul. Wschodniej, gdzie czekał na nich anioł na wysokiej drabinie wspartej przez diabły.
– A dlaczego diabły trzymają ci drabinkę? – dopytywano. – Chyba zrozumiały, że dobro zwycięża i za chwilę i im skrzydła wyrosną.
Ulicami Kilińskiego i Sierakowskiego rozśpiewany orszak dotarł do rynku, gdzie zaprezentowano tańce góralskie, a następnie do celu swojej wędrówki – stajenki Jezusa, którą zlokalizowano na rogu ul. Jana Pawła II i Puławskiej. Tam oddano pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku.
– Bóg ciągle czeka! Bóg jest dla wszystkich! – wznoszono okrzyki.
W uroczystości wzięły udział władze miasta reprezentowane przez wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalal oraz wiceburmistrza Daniela Putkiewicza.

Adam Braciszewski   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię