Tango Jazz Project

0

GÓRA KALWARIA W sobotę, 25 maja o godzinie 20.00 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii odbędzie się wyjątkowy koncert Tango Jazz Project.

Tango Jazz Project to niezwykłe przedsięwzięcie muzyczne, które łączy w sobie tango i jazz. Na czele zespołu stoi Wiesław Prządka, mistrz akordeonu i bandoneonu, od lat zafascynowany twórczością Astora Piazzolli, pioniera stylu tango nuevo. Jego kompozycje są sercem repertuaru zespołu.

Piazzolla, tworząc tango nuevo, współpracował z wybitnymi amerykańskimi jazzmanami, takimi jak Gerry Mulligan i Gary Burton. Wiesław Prządka kontynuuje tę tradycję, współpracując z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. znane motywy z filmu „Ostatnie Tango w Paryżu” oraz inne kompozycje Piazzolli w wyjątkowych aranżacjach zespołu, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika muzyki.

Na scenie, obok Wiesława Prządki, zobaczymy znakomitych muzyków:

Piotr Baron – saksofony, znany lokalnej publiczności z występów na JazZamku w Czersku oraz z koncertu Classica Calvaria.

Dominik Bukowski – wibrafon

Zbigniew Wrombel – kontrabas

Rafał Karasiewicz – fortepian

Koncerty Tango Jazz Project to nie tylko pokaz niezwykłej wirtuozerii, ale również pełne emocji muzyczne podróże. Unikalne połączenie instrumentów i oryginalne brzmienia zapewniają niezapomniane wrażenia. To wydarzenie, które na długo zostanie w pamięci każdego, kto ceni muzykę pełną pasji i energii.

25 maja, sobota, godz. 20.00

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Białka 9

Bilety w cenie 40 zł można nabyć w kasie Ośrodka Kultury oraz online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię