PIASECZNO Dziś (15 listopada) w starostwie odbyły się Targi Pracy dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością.


Przy stoiskach czekało na nich 13 wystawców:  8 pracodawców (m.in. Auchan, ACTION SA, Maczfit, Poczta Polska,  Polcar, Logwin Air + Ocean Poland, „Platforma Usług” Jerzy Piechowiak, Agencja Zatrudnienia „Fundacja Aktywizacja” ) i 5 instytucji: Okręgowy Inspektorat Pracy, Urząd Skarbowy, Wojewódzki Urząd Pracy, ZUS, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy.

– To są pierwsze targi skierowane specjalnie do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności – mówi dyrektor PUP w Piasecznie Danuta Świetlik – Wystawcy mają całkiem sporo ofert pracy – biurowej oraz prostej, fizycznej, ale przygotowanej z myślą o niepełnosprawnych – wyjaśnia.

– Mam chory kręgosłup i dla mnie znalezienie pracy jest problemem – mówi pan Jan z Wólki Kossowskiej – Zawiodłem się na ogłoszeniach, bo na miejscu okazało się, że było inaczej niż obiecywali. Tutaj mogę porozmawiać, zapytać, wyjaśnić. Jak na razie oferta, którą właśnie otrzymałem wygląda super – cieszy się pan Jan.

Piaseczyńskie targi organizowane są w ramach Europejskich Dni Przedsiębiorcy. Dzisiejsze wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

źródło: piaseczno.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię