Targi Pracy w Piasecznie cieszyły się dużym zainteresowaniem

1

PIASECZNIE W czwartek 25 maja w Piasecznie odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie wspólnie z Fundacją na Rzecz Dwujęzyczności Edunowa w ramach projektu Piaseczyńskie Centrum Integracji finansowanego przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM UN MIGRATION) z funduszy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Japonii.

Targi Pracy dały osobom poszukującym pracy lub zastanawiającym się nad zmianą dotychczasowej pracy sposobność bezpośredniego kontaktu z pracodawcami, oferującymi wolne miejsca pracy. Udział w Targach zapewnił możliwości zapoznania się z ofertą wielu Pracodawców w tym samym czasie i miejscu.
W Targach Pracy wzięło udział 27 Pracodawców/Przedsiębiorców, oferujących szeroki wachlarz ofert pracy.
W tegorocznych Tragach Pracy uczestniczyli także przedstawiciele: Międzynarodowej Organizacji d.s. Migracji (IOM Polska), UNHCR FO Warszawa, Piaseczyńskie Centrum Integracji, które powstało jako efekt współpracy Międzynarodowej Organizacji d.s. Migracji z Fundacją na Rzecz Dwujęzyczności Edunowa, Fundacja AVSI POLSKA. Centrum Przedsiębiorczości w Piasecznie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie. Instytucje te udzielały porad z zakresu międzynarodowego prawa migracyjnego, ochrony praw migrantów. Oferowały osobom bezrobotnym i uchodźcom pomoc poprzez szkolenia (językowe, zawodowe, jak również radzenia sobie z traumą i stresem), spotkania z doradcą zawodowym. czy promocję małej przedsiębiorczości. Ponadto zainteresowane osoby mogły uzyskać informacje dotyczące legalizacji pobytu i zatrudniania uchodźców przybywających do Polski.
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oferowała osobom z niepełnosprawnością wsparcie w postaci kursów, staży, pomocy w podjęciu pracy czy uzyskania dotacji na otworzenie własnej firmy. Przedstawiciele FIRR udzielali również profesjonalnej porady na tematy związane z rehabilitacją, opieką i edukacją dzieci z niepełnosprawnościami.
Przedstawiciele Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego udzielali informacji
o możliwości uzyskania nisko oprocentowanej pożyczki dla firm już istniejących oraz tych, które dopiero planują zaistnieć na rynku.
Pracownicy Urzędu Skarbowego Piasecznie oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
w Piasecznie przekazywali informacje z zakresu ubezpieczenia społecznego, zakładania profilu zaufanego oraz podatków.
Dzięki obecności Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie osoby szukające zatrudnienia mogły zapoznać się także z ofertami pracy dostępnymi na terenie całej Unii Europejskiej.
Pracownicy Urzędu Pracy promowali kształcenie ustawiczne i podnoszenie umiejętności lub kwalifikacji w ramach Europejskiego Roku Umiejętności. Udzielali również informacji dotyczących możliwości zarejestrowania się w Powiatowym Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy. Dodatkowo pracownicy udzielali informacji dotyczących pozyskania środków na otworzenie jednoosobowej działalności gospodarczej lub możliwości skorzystania ze szkoleń zawodowych w ramach dodatkowych środków pozyskanych przez urząd pracy.
Udział w wydarzeniu wzięło ponad 300 osób zainteresowanych poszukiwaniem zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

1 KOMENTARZ

  1. He he, cieszyły się „obecnością”, tłumów nie było i raczej ciekawych ofert też. Może pogaduchy, pogadanki i takie tam…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię