Targowisko to nie przelotówka

0

PIASECZNO – Dlaczego na miejskim targowisku są zamknięte trzy bramy wjazdowe, przez co tworzą się korki od strony ulicy Nadarzyńskiej – zastanawia się Sławomir Siedlanowski. – Targowisko to nie jest droga, którą można swobodnie jeździć – odpowiada Lucyna Radzyńska z gminnego wydziału utrzymania terenów publicznych


Miejskie targowisko, na którym w każdy wtorek i piątek odbywa się handel, jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców Piaseczna i okolic. Niekiedy panuje wokół niego taki ruch, że tworzą się korki i trudno zaparkować samochód. Parkowanie i komunikacja utrudnione są zwłaszcza w obrębie placu, bowiem jest tam niewiele miejsc, a dojazd do nich utrudniają dodatkowo wąskie uliczki. Na targowisko można wjechać z różnych stron – albo od ul. Dworcowej, albo od Jana Pawła II, gdzie znajdują się w sumie cztery bramy wjazdowe, z których dwie (pierwsza i trzecia od mleczarni) są zamknięte.

– Zamknięta jest także pierwsza brama od strony ulicy Dworcowej – mówi Sławomir Siedlanowski, który często robi na targu zakupy. – Gdyby ją otworzyć, tak samo zresztą jak dwie zamknięte bramy od Jana Pawła, przez targowisko można by spokojnie przejechać, co zapobiegłoby tworzeniu się korków. Można by swobodnie wjechać na plac od strony ul. Nadarzyńskiej i wyjechać od strony Jana Pawła II – proponuje mieszkaniec.
Jego entuzjazmu nie podziela Lucyna Radzyńska, która z ramienia gminy trzyma pieczę nad placem handlowym.

W dni targowe zawsze otwarte są dwie bramy od strony Jana Pawła II i jedna od strony Nadarzyńskiej – wyjaśnia. – Innych bram rzeczywiście nie otwieramy, bo targowisko nie jest przelotową ulicą, tylko terenem zamkniętym. 

Chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Urzędnicy obawiają prawdopodobnie, że otwarcie wszystkich bram ośmieliłoby kierowców, którzy zaczęliby tędy coraz częściej i szybciej jeździć. W tej chwili obok targowiska budowana jest ogromna szkoła. Po zakończeniu inwestycji, plac handlowy ma zostać gruntownie zmodernizowany. Pojawi się też nowy układ drogowy, który ma spowodować że problem korków i braku miejsc parkingowych zostanie rozwiązany.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię