Tataspartakiada pod hasłem ochrony zdrowia

0

LESZNOWOLA W ostatnią sobotę na stadionie przy szkole w Lesznowoli odbyła się już 16. edycja Tataspartakiady, organizowanego rokrocznie przez stowarzyszenie Dobra Wola pikniku sportowo-integracyjnego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. – Obawialiśmy się trochę pogody, ale na szczęście świeciło słońce i wszyscy świetnie się bawili – mówi Jacek Zalewski, inicjator Tataspartakiady


Ze względu na pandemię koronawirusa było to już drugie kolejne spotkanie w plenerze. W tym roku znajdujące się na różowych koszulkach uczestników imprezy hasło przewodnie brzmiało „Inność nie przeszkadza”. W zawodach wzięło udział 15 drużyn z kilku województw. Do Lesznowoli przybyło łącznie około 200 niepełnosprawnych w wieku od 5 do 70 lat. Tradycyjnie już towarzyszyli im rodzice, opiekunowie i przyjaciele stowarzyszenia. Nieoficjalny hymn Dobrej Woli „Dziwny jest ten świat” wykonał tym razem międzynarodowy chór złożony ze studentów uczelni Vistula (potem zaśpiewali jeszcze piosenkę Arki Noego „Nie boję się, gdy ciemno jest”). Na pomysł zaproszenia chóru wpadł rektor uczelni, prof. Wawrzyniec Konarski. Potem była jeszcze tradycyjna lokomotywa i zaczęły się konkurencje sportowe, przeplatane oryginalnymi niespodziankami. W tym roku trzech ojców z powiatu ciechanowskiego zdobyło tytuł Supertaty. Aby to osiągnąć dzielni panowie musieli najpierw sprawdzić się w sztukach walki, potem udzielić pierwszej pomocy, a na końcu jeszcze pięknie zaśpiewać. Jako że impreza odbywała się na powietrzu towarzyszyły jej efekty specjalne, pokazy strażackie (na miejscu byli strażacy z OSP Zamienie i OSP Nowa Wola) i liczne koncerty (m.in. grupy Fanatic i Specjalistów oraz Kolorofonii).
W tym roku chcieliśmy zaakcentować potrzebę dbania o zdrowie i kondycję – mówi Jacek Zalewski. – Sporo o tym mówiliśmy, a wszyscy otrzymali nie tylko słynną zupę z dyni, ale też świeże jabłka. Chcieliśmy, aby na Tataspartakiadzie było mało słodyczy, a dużo warzyw i owoców.
Na zakończenie wszystkie biorące udział w rywalizacji drużyny otrzymały specjalne puchary z wizerunkiem… korony i pamiątkowe medale. Impreza zakończyła się zabawą taneczną.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię