Te poduszeczki mogą uratować życie!

0

Trwa walka o życie kilkumiesięcznego dziecka. U Hani zdiagnozowano najcięższą postać SMA – śmiertelną i bardzo brutalną. Jej mięśnie słabną i zanikają, aż w końcu zanikną te odpowiedzialne za oddychanie. Wtedy na ratunek będzie już za późno… Rodzice zbierają na terapię genowa w Stanach Zjednoczonych, które może uratować ich córkę. W akcję pomocy zaangażowano także kobiety przebywające w Areszcie Śledczym w Warszawie Grochowie

Dzięki wsparciu służb mundurowych, różnych instytucji oraz ludzi dobrej woli, konto zbiórki dziewczynki jest nieustannie zasilane jednak nadal brakuje potrzebnej kwoty do przeprowadzenia terapii genowej w Stanach Zjednoczonych. Ponadto przeciwnikiem dziewczynki jest również czas, ponieważ specjalistyczną terapię można przeprowadzić tylko do 2 roku życia.
Oprócz zbiórki pieniędzy, która odbyła się na terenie grochowskiego aresztu, kadra penitencjarna zmobilizowała skazane kobiety odbywające karę pozbawienia wolności do włączenia się w akcję charytatywną – informuje rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie ppor. Ewa Smolińska. – W ramach kółka krawieckiego osadzone szyją poduszki, które zostaną przekazane na licytację celem zebrania jak największej kwoty dla chorej dziewczynki. Dzięki współpracy z Fundacją Dom Kultury udało się pozyskać niezbędne materiały od Firmy Miranda Textiles.
Poduszeczki można licytować tutaj
Szczególnie liczę na pomoc mieszkańców powiatu piaseczyńskiego – mówi Ewa Smolińska, która sama mieszka w gminie Piaseczno. – Poduszki można tylko odebrać osobiście więc licytować mogą mieszkańcy Warszawy i okolic. Każdą wylicytowaną poduszeczkę obiecuje dostarczyć do Piaseczna.
Dziewczynce można również pomóc za pośrednictwem strony siepomoga.pl, dokonując bezpośredniej wpłaty.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię