Tędy strach jechać! Jednak jest szansa, że zrobi się bezpieczniej

4

TARCZYN Zmiana pierwszeństwa i montaż sygnalizacji świetlnej – to rozwiązania, które zdaniem projektanta muszą być wprowadzone na skrzyżowaniu ulic Komornickiej i Grójeckiej, aby w końcu zrobiło się na nim bezpiecznie


Krzyżówka jest przecięciem dróg wojewódzkiej (ul. Komornicka i 1 maja) oraz powiatowej (ul. Grójecka). Jednak nietypowo to jadący szosą niższego rzędu mają w tym miejscu pierwszeństwo. Z tego powodu na skrzyżowaniu dochodzi do licznych wypadków. Chcąc nie chcąc rejestruje je właściciel pobliskiego sklepu, który posiada własny monitoring. Pan Paweł sam jest zatrwożony liczbą zdarzeń, dlatego kilka miesięcy temu zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o interwencję, zanim ktoś w tym miejscu zginie. W ocenie mieszkańca na krzyżówce jest nie tylko zła organizacja ruchu, ale także słabe oznakowanie. Po naszym październikowym artykule, oznakowanie nieco poprawiono, jednak to nie zmieniło zdecydowanie sytuacji.

O zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu od wielu miesięcy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich rozmawiają władze miasta. Początkowo powstała koncepcja budowy ronda w tym miejscu. Okazało się jednak, że nie ma na nie wystarczającej ilości miejsca. Dlatego projektant zaproponował sygnalizację świetlną.

– To wszystko bardzo długo trwa, jednak już dysponujemy pomiarami ruchu na przecięciu Komornickiej i 1 maja, a także projektem wykonanym przez specjalistę. Dokumentację przekazaliśmy wydziałowi urzędu marszałkowskiego odpowiedzialnemu za organizację ruchu na tym skrzyżowaniu. W połowie stycznia mamy się spotkać z MZDW i porozmawiać o dalszych krokach – informuje wiceburmistrz Grażyna Wiśniewska-Sas. – Generalnie inżynier stwierdził, że jest duże natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu i należy zmienić pierwszeństwo ruchu, aby mieli je jadący drogą wojewódzką. Zalecił też montaż sygnalizacji – dodaje.

4 KOMENTARZE

  1. Błagam!
    Zanim coś wrzucicie, stosujcie korektę tekstu. W waszych artykułach tego typu “smaczki” zdarzają się nad wyraz często.
    Domyślam się, że chodziło o rondo 😀

  2. światła to będzie masakra i korki.
    Sugeruje zrobić duże rondo wokół całego skweru z wykorzystaniem ul komornickiej, choć jak znam życie będzie mnóstwo przeszkód urzędowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię