Tego w Piasecznie jeszcze nie było! Poznaj kulisy planów filmowych

0

PIASECZNO Centrum Kultury w Piasecznie organizuje pierwszy w Polsce przegląd polskich reportaży z planów filmowych o nazwie „POLISH MAKING OF”. Impreza odbędzie się jutro w sali piaseczyńskiego Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, w godz, 16.00-18.30.. Wstęp wolny!

Partnerem organizatorów jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz firmy dystrybucyjne. Za dobór repertuaru i prowadzenie imprezy odpowiada producent i scenarzysta – Michał J.Zabłocki.
Polish Making of to robocza nazwa przeglądu więcej niż kilkunastu reportaży z kulis realizacji najnowszych polskich filmów fabularnych, z małą dygresją historyczną (także filmową).
Co oznacza w ogóle słowo „making of”?
Jest to skrót myślowy od sformułowania „making of a film”, czyli robienie filmu. Inne określenie anglojęzyczne to behing the scenes, czyli „za kulisami”. Jedno i drugie oznacza praktycznie to samo – możliwość obejrzenie detali realizacyjnych i pracującej ekipy filmowej z drugiej strony kamery.

„Film o filmie” pojawia się niekiedy jako dodatek do płyty DVD, pod nazwą właśnie making of lub po prostu Z planu. Nie każdy producent planuje równoległe z realizacją filmu kręcenie wideofilmu ze sposobów inscenizacji, pokazanie sprzętu zdjęciowego czy postprodukcyjnego. Niekiedy ten dodatek uzupełniony jest o wypowiedzi reżysera i innych głównych realizatorów oraz aktorów. Należy przypuszczać że making of a film ma swoich wielu fanów!

Polish Making of jest pierwszym w Polsce przeglądem reportaży z polskich produkcji ostatnich lat.
Udało się już zagwarantować udział reportaży o kulisach powstawania filmów „Wołyń”, „Ostatnia rodzina”, „Kler”, „Kobiety mafii 1”, „Narzeczony na niby”, „Na planie”, „Karbala”, „Dywizjon 303.Historia prawdziwa”, „Zgoda”, i wielu innych. Uzupełnieniem przeglądu będzie atrakcyjny making of z realizacji filmów Virtual Reality 360° „Kartka z powstania” oraz „Poza ciałem”, z udziałem reżyserów i producentów.

Dodatkową atrakcją będzie szybki quiz ze znajomości polskich filmów z nagrodami w postaci płyt DVD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię