Telefoniczni oszuści atakują. Jak sprawdzić, kto dzwonił?

0

Chyba każdy z nas przynajmniej raz słyszał o oszustach, którzy starają się wykorzystać naszą nieuwagę, niewiedzę czy brak asertywności. Okazuje się, że ich ofiarą paść możemy nawet, nie wychodząc z domu. Wszystko przez dynamiczny rozwój telefonów komórkowych, z których dziś korzystają niemal wszyscy. Doskonale wiedzą o tym nieuczciwi dzwoniący, którzy umiejętnie podszywają się pod inne osoby (na przykład pracowników banków) czy wykorzystują inne zaawansowane socjotechniki. Jak się przed nimi bronić? Poniżej znaleźć można odpowiedź na to pytanie.

Kto do mnie dzwoni? Czy to oszust?

Media niemal codziennie donoszą o nowych (i coraz bardziej wyrafinowanych) metodach oszustów, którzy starają się wyłudzić nasze pieniądze, dane czy doprowadzić do wątpliwej z prawnego punktu transakcji. Nic więc dziwnego, że nieznany numer na wyświetlaczu urządzenia potrafi wzbudzić nasz niepokój. Duża część osób ignoruje takie połączenia lub je odrzuca. Spowodowane jest to właśnie obawą przed nieuczciwymi dzwoniącymi czy podejrzanymi wiadomościami. Oszuści potrafią dziś podszywać się pod pracowników banków, operatorów sieci komórkowej czy nawet naszych bliskich (na przykład za pośrednictwem mediów społecznościowych). Wszystko to przekłada się na zainteresowanie rozwiązaniami, które zwiększyć mogą nasze bezpieczeństwo w sieci. Za takie narzędzie z pewnością uznać można serwis Infonumer.pl oraz związaną z nim aplikację. Dzięki nim jesteśmy w stanie szybko i wygodnie sprawdzić, kto do nas dzwonił i jaką reputacją cieszy się konkretny numer wśród innych użytkowników telefonów.

Sprawdź, jakimi opiniami cieszy się dany numer telefonu

W sieci znajdziemy sporo rozwiązań, które pozwalają nam sprawdzić, do kogo należy dany numer telefonu. Odpowiedź przynieść może już wyszukiwarka internetowa, która błyskawicznie sprawdzi, czy dany numer powiązany jest z jakąś firmą lub osoba, która wcześniej udostępniła ten identyfikator w sieci. W pozostałych przypadkach warto sprawdzić wspominany wcześniej serwis Infonumer.pl, dzięki któremu sprawdzimy, czy dzwoniący lub piszący do nas numer jest uważany za potencjalnie niebezpieczny. Wszystko dzięki ogromnej bazie danych, która tworzona jest przez innych użytkowników, którzy z takimi numerami mieli do czynienia. Oceniają oni i komentują wybrane identyfikatory, w ten sposób wskazując, które są potencjalnie przydatne, a których lepiej unikać. Korzystając z takich rozwiązań, pamiętać należy, że dostęp do takich baz danych zazwyczaj jest płatny. Przed zarejestrowaniem się warto więc sprawdzić zasady działania, cennik i regulamin wybranego przez nas rozwiązania. Odpowiednie korzystanie z takiego narzędzia może bowiem sprawić, że poczujemy się znacznie bezpieczniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię