Temat hal w Zgorzale wciąż aktualny. Panattoni złożyło odwołanie!

0

LESZNOWOLA Kilka tygodni temu gmina poinformowała, że nie wyda firmie Panattoni decyzji środowiskowej, umożliwiającej budowę w Zgorzale centrum logistyczno-produkcyjno-handlowego. Koncern złożył jednak od tej decyzji odwołanie, które będzie teraz rozpatrywać Samorządowe Kolegium Odwoławcze


Negatywna decyzja środowiskowa została wydana w drugiej połowie czerwca. Koncern Panattoni miał 14 dni na złożenie od niej odwołania. Z naszych informacji wynika, że skorzystał z tej możliwości, a decyzja została dostarczona do gminy w terminie. Teraz gmina przekaże ją do rozpatrzenia SKO.
O planach budowy w Zgorzale gigantycznych hal magazynowych jako pierwsi napisaliśmy na początku tego roku. Inwestycji tej sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy, uważając że pogorszy ona warunki w jakich żyją i spowoduje paraliż komunikacyjny najbliższej okolicy. Do 20 lutego mieszkańcy mogli składać swoje uwagi do przygotowanego przez inwestora raportu o oddziaływaniu na środowisko. Uwagi do raportu złożyła także gmina. Wydana przez wicewójta Marcina Kanię negatywna decyzja środowiskowa skutkuje tym, że Panattoni nie może ubiegać się o pozwolenie na budowę hal.

CZYTAJ TAKŻE:  Panattoni planuje budowę gigantycznych magazynów. Co na to mieszkańcy?

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię