Ten szalik zdobił lwicę, a tamten hipopotama. Teraz mogą być twoje

0

PIASECZNO Stowarzyszenie Ciąg Dalszy Nastąpi, które jesienią ubrało w getry i szaliki rzeźby zwierząt Józefa Wilkonia w centrum Piaseczna, teraz wystawiło te ciepłe, ręcznie wykonane dekoracje na aukcje, z których dochód zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Akcja „ubierania” odlewów rzeźb i drzewek na Skwerze Kisiela miała na celu „ocieplenie przestrzeni miejskiej” i spotkała się z sympatią mieszkańców. W szaro-burym okresie roku wykonane przez grupę miejscowych rękodzielniczek włóczkowe szaliki i getry dodały miastu koloru i radości. Wsparta przez gminę Piaseczno akcja to znany już na świecie yarnbombing, czyli dziedzina sztuki ulicy polegająca na upiększaniu miasta (pomników, ławek, drzew) za pomocą drutów i szydełka.

Ozdoby zostały zdjęte z rzeźb w grudniu, następnie wyprane, a obecnie można je kupić na aukcjach charytatywnych na rzecz WOŚP.

– Najbardziej wyjątkowe w nich jest to, że nosiły je zwierzęta światowej sławy artysty, a teraz możecie nosić je wy – przekonuje Stowarzyszenie Ciąg Dalszy Nastąpi.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-lwicy dostępny jest szal Lwicy. Liczy 210 cm długości i ok. 25 cm szerokości, stan jest niemalże idealny.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-lwiatka można zakupić szal Lwiątka o długości 175 cm i ok. 20 cm szerokości. Jego stan jest dobry, ale niesforne lwiątko pozaciągało go troszkę pazurami.

Na charytatywni.allegro.pl/szalik-dzika wystawiono na sprzedaż szal Dzika z Zakątka Kultury. Jest najdłuższy – ma około 270 cm długości i ok. 32 cm szerokości, ale ścieg użyty do jego zrobienia powoduje, że puszczony luźno robi się węższy – ok. 22 cm. Jego stan jest bardzo dobry.

Na charytatywni.allegro.pl/szalik-hipopotama dostępny jest szal Dużego Hipopotama, który ma prawie 160 cm długości i 38 cm szerokości. Jest naprawdę grubiutki i cieplutki. Jego stan jest dobry, ale Hipopotam zszargał nieco końcówki.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-hipopotamka można zakupić szal Małego Hipopotama. Ma około 180 cm długości (razem z pomponami) i około 20 cm szerokości. Hipopotamek, podobnie jak Lwiątko, zostawił swój szalik w nie najlepszej kondycji.

Na aukcji charytatywni.allegro.pl/szalik-cdn oferowany jest z kolei szal, którego nie nosiło żadne zwierzę. Jest całkiem nowy, powstał jako zwieńczenie „szalikowej akcji”, ale od razu z myślą o wsparciu WOŚP. Został wykonany przez jedną z założycielek Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi. Szalik ma około 230 cm długości, 33 cm szerokości i frędzelki. Wykonany z akrylowej włóczki Madam Tricote Tango Batik. Jest gruby, długi i przytulny. Kolorystyka odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Wszystkie aukcje: charytatywni.allegro.pl/yarnbombing

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię