Teraz jeszcze szybciej zrobisz test na COVID. Nowy punkt w Piasecznie

0

PIASECZNO Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie uruchomił punkt DRIVE-THRU COVID-19. Na parkingu przed głównym wejściem do przychodni przy ul. Fabrycznej 1 w Piasecznie, pobierany jest materiał biologiczny do testów w kierunku zakażeń SARS-CoV-2.

Od 23 listopada 2020 roku na parkingu przed głównym wejściem do przychodni przy ul. Fabrycznej 1 w Piasecznie, ustawiają się samochody do mobilnego punktu pobrań materiału biologicznego w kierunku zakażeń SARS-CoV-2.

Punkt DRIVE-THRU przyjmuje wyłącznie zmotoryzowanych pacjentów, którzy mają skierowanie na wykonanie testu od lekarza POZ-u. Każda osoba zgłaszający się do DRIVE-THRU, musi mieć przy sobie wygenerowany kod ID zlecenia na test. Bez niego badanie nie zostanie wykonane.

Do DRIVE-THRU nie ma zapisów. Wystarczy przyjechać na parking przy głównym wejściu do przychodni. Ustawić się w kolejce do dużego namiotu testowego i poczekać na wezwanie personelu medycznego, który udziela pacjentom informacji dotyczących przebiegu badania. Ważne, żeby oczekujący pacjenci nie wysiadali z samochodów i nie otwierali szyb. Jeśli jesteś kierowcą osoby z podejrzeniem COVID-19 to przypilnuj, żeby pacjent siedział za tobą.

Na minimum 2 godziny przed testem pacjent nie powinien pić, jeść, palić papierosów, żuć gumy, myć zębów i stosować kropli do nosa. Badanie polega na pobraniu wymazu z nosa lub nosogardła. Nie zastosowanie się do wymienionych zasad, może zafałszować jego wynik.

Wyniki testu będą dostępne elektronicznie na platformie www.pacjent.gov.pl i bezpośrednio u lekarza wydającego zlecenie, do 48 godzin od wykonania badania.

Punkt DRIVE-THRU czynny jest przez cały tydzień: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 8:00-13:00, w środy w godz. 13:00-18:00, a w weekend od godz. 8:00 do 11:00.

Źródło: www.piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię