Testy na przeciwciała anty-SARS CoV-2 w Piasecznie ruszyły pełną parą

4

PIASECZNO Dziś ruszyły testy ELISA / ECLIA na przeciwciała anty-SARS CoV-2 Ig, IgA oraz IgM w Polowym Punkcie Pobrań Laboratorium Analitycznego SZPZLO na ul.Fabrycznej. Przebadać się może każdy, ustawiają się kolejki

Testy wykonuje się z krwi żylnej, dzięki nim można sprawdzić, czy przeszło się zakażenie bezobjawowo lub skąpo objawowo albo czy możemy być źródłem infekcji dla innych ludzi tzw. „cisi nosiciele”.

Aby wykonać badanie trzeba zgłosić się do Polowego Punktu Pobrań Laboratorium Analitycznego SZPZLO na ul. Fabrycznej w Piasecznie pomiędzy 8.00 a 12.00. Koszt jednego testu to 60 zł, płatne na miejscu. Badanie może zrobić każdy, nie jest on refundowany przez NFZ.

CZYTAJ TAKŻE:  Przy CEM uschły drzewa

W testach sprawdza się przeciwciała, które są wytwarzana przez organizm od 9 dnia wystąpienia objawów infekcji.

 • Przeciwciała anty SARS-Co-V w klasie IgM / IgA pojawiają się pomiędzy 9-10 dniem od wystąpienia objawów, ich obecność może świadczyć o aktywnym zakażeniu.
 • Przeciwciała anty SARS-CoV-2 w klasie IgG pojawiają się pomiędzy 11-14 dniem od wystąpienia objawów. Ich obecność może świadczyć o przebytym kontakcie z wirusem, utrzymują się długo po wygaśnięciu zakażenia.

Pierwszy test anty SARS-CoV-2 w klasie IgG bada, czy osoba przeszła zakażenie i ma przeciwciała- koszt to 60 zł. Jeśli wypada pozytywnie oznacza to, że osoba nabyła odporność na wirus, którą należałoby sprawdzić po około 6 tygodniach powtórnie. Jeśli test wypada negatywnie oznacza to, że osoba nie ma przeciwciał lub jest w okienku serologicznym. W tej sytuacji można wykonać kolejne badanie z tej samej próbki krwi anty SARS-Co-V w klasie IgM / IgA – (koszt 60 zł) mówiące o tym, czy dana osoba nie jest w trakcie choroby.

CZYTAJ TAKŻE:  Oszuści nadal grasują po Piasecznie

O pozytywnych wynikach badań pacjenci będą informowani telefonicznie i kierowani na poradę epidemiologiczną w Sanepidzie.

 

4 KOMENTARZE

 1. Po co nam ZUS? Po co płacić ubezpieczenie, skoro w przypadku choroby czy zagrożenia i tak musimy płacić z własnej kieszeni?

  • Bo ZUS to społeczna piramida finansowa. Tych, którzy korzystają z ZUS utrzymują ci, którzy do niego weszli, ale jeszcze nie zaczęli korzystać. Jak to w piramidzie bywa, nie można nic zmienić, tylko trzeba ciągle dokładać, bo inaczej się rozleci.
   A co do NFZ, to ten akurat służy opłaceniu opieki zdrowotnej tym, których tak naprawdę na nią nie stać, przez tych, których stać by było na dużo lepszą, gdyby nie musieli płacić za innych.
   Socjalizm nie umarł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię