Testy nietolerancji antybiotyków i wiele innych w Przychodni Grapa

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Testy nietolerancji pokarmowej, testy nietolerancji antybiotyków oraz prenatalne testy genetyczne można wykonać w  Przychodni Grapa

Panie doktorze, czy to prawda, że w Przychodni Grapa pacjenci mogą wykonać test, który powie im jaki antybiotyk na nich zadziała a jaki nie?
dr Marek Rychlik Dyrektor Medyczny Przychodni Grapa: Tak, powiem więcej, test nietolerancji antybiotyków na podstawie próbki krwi pozwala dokładnie określić, które antybiotyki z badanych 20 najpopularniejszych, wywołują reakcję alergiczną w naszym organizmie. Jest to badanie niezwykle istotne przy przepisywaniu antybiotyku w przypadku infekcji u pacjenta.

Jakie jeszcze testy można wykonać w Grapie?
dr MR: Można wykonać test nietolerancji pokarmowej, który bada reakcję immunologiczną na 176 pokarmów. Nasi pacjenci uskarżają się różne dolegliwości, które obserwują u siebie po jedzeniu, np. po szklance mleka niektórym w brzuchu zaczyna burczeć, u innych czekolada powoduje rozdrażnienie, kolejnym chleb i ciasta leżą ciężko na żołądku, u niektórych po posiłkach występują bóle głowy, zmęczenie, wzdęcia. To, co wydaje się być reakcją na stres lub chorobą, w rzeczywistości może być alergią lub nietolerancją pokarmową, dlatego w Grapie można wykonać test z próbki krwi, który da odpowiedź, które pokarmy (aż 176) i w jakim stopniu wywołują niepożądaną reakcję organizmu. Wynik jest uzupełniony listą pokarmów wskazanych, dozwolonych i przeciwwskazanych oraz propozycją diety mającej na celu oczyszczenie i usprawnienie funkcjonowania jelit.
Mamy również ofertę dla przyszłych mam. Ponieważ coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo, można wykonać w Grapie genetyczne testy prenatalne neoBona. Test jest odpowiedni dla każdej matki i każdego rodzaju ciąży. Test można wykonać już w 10 tygodniu ciąży, przy czym 10 tydzień powinien się kończyć. Nie ma granicy do którego tygodnia wykonuje się test. Cała procedura polega na pobraniu krwi od ciężarnej, dzięki temu test w żaden sposób nie zagraża płodowi – jest całkowicie nieinwazyjny. Test jest niezwykle dokładny, ma wysoką czułość, ponad 99% przy Zespole Down’a i Patau, powyżej 97% przy Zespole Edwardsa. Stwierdza wiele innych wad genetycznych, a także pozwala na określenie płci płodu.

Dziękuję za rozmowę.

Przychodnia Grapa

Tel. 22 69 00 650
Al. Wojska Polskiego 6
05-520 Konstancin – Jeziorna
www.przychodniagrapa.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię