Thai Duck karmi aż miło. Serwują najlepszą kaczkę w mieście!

0

PIASECZNO Od połowy czerwca w budynku przy ul. Kniaziewicza 45/21 działa nowa tajska restauracja Thai Duck. Lokal specjalizuje się w daniach z kaczki. Ale w ofercie ma też między innymi pyszne spring rollsy, pad thaia w różnych odmianach i orzeźwiające lemoniady, znakomicie gaszące pragnienie podczas upałów

 

Thai Duck to nowy projekt  Rafała Cichonia i Anety Korniluk. Pan Rafał związany jest z gastronomią od kilkunastu lat. – Wcześniej działałem w Warszawie, ale niedawno zamieszkałem na terenie gminy Lesznowola i mój wybór padł na Piaseczno, które dynamicznie się rozwija i zasługuje na dobre jedzenie, przygotowywane według autorskich receptur i bazujące na najlepszych składnikach.

Thai Duck mieści się w przestronnym lokalu, z którym sąsiaduje kameralny ogródek. Dania przygotowują dwaj doświadczeni kucharze. W menu jest kilka propozycji z kaczki (flagowa to Kaczka Mango, której smak jest po prostu zniewalający, bo kaczka przed ostatnim etapem obróbki przez kilka godzin gotuje się w syropie owocowym), ale też potrawy z wołowiny, kurczaka czy krewetek. Każda inaczej smakuje i bazuje na innych składnikach. Właściciel restauracji zapewnia, że kucharze niczego nie przygotowują z gotowych sosów czy past.

Zaopatrujemy się w dwóch firmach, które sprowadzają oryginalne tajskie przyprawy i dodatki – mówi pan Rafał. – Wszystkie pasty do curry przygotowujemy na miejscu, cały czas pracujemy też nad nowymi daniami, które chcemy wprowadzić do menu.

Będą to na pewno dodatkowe zupy i kolejne potrawy z kaczki. Ale nie tylko. Opracowywane są nowe spring rollsy, lemoniady ze świeżych owoców oraz dwa nowe burgery – z szarpaną wołowiną (czarny) oraz z kaczką (czerwony), które podawane będą z frytkami z batatów. W ofercie jest także specjalne menu dla dzieci z rosołem, makaronami i pierożkami na parze.

 

 

Restauracja jest czynna siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku przyjmuje gości od 9 do 21, w weekendy jest otwarta godzinę dłużej. Jedzenie można zamawiać także na wynos i z dostawą na terenie Piaseczna i okolic (od 45 zł). W lokalu można oczywiście płacić kartą. Na miejscu organizowane są także imprezy okolicznościowe do 40 osób.