To była trąba powietrzna! Połamane drzewa, pozrywana sieć energetyczna, zablokowane tory PKP [AKTUALIZACJA]

1

PRAŻMÓW/PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Prawdziwa nawałnica przeszła przez powiat. – To była trąba powietrzna – mówi jedna z mieszkanek Ustanowa, niszczyła wszystko na swojej drodze, porywała przedmioty, łamała grube drzewa

Przy ulicy Długiej w Ustanowie w tej chwili pracują dwa zastępy straży pożarnej – mówi radny Prażmowa Tomasz Raczek. – Połamało ogromne dęby oraz zerwało sieć energetyczną, cześć mieszkańców została pozbawiona prądu. Przy ulicy Kasztanów z jednego z domów zerwało część dachu. Z relacji mieszkańców wynika, że mogła to być trąba powietrzna, fruwały trampoliny i materace – dodaje radny, który zaalarmował służby ratownicze i poinformował o sytuacji wójta.
Policja i straż pożarna natychmiast podjęły działania – mówi wójt Jan Dąbek. – Wieczorem będę dysponował raportem i dopiero wtedy będę znał więcej szczegółów o rozmiarach zniszczeń.
Powalone drzewa zablokowały też trakcję kolejową. Jedno z nich zaczął zaczęło się palić.
Pociągi w tej chwili nie kursują – potwierdza mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – W tej chwili mamy około 40 interwencji związanych z powalonymi drzewami, głównie na terenie gmin Piaseczno i Góra Kalwaria.

AB/fot. Tomasz Raczek

godz.18.26

Sytuacja została opanowana, jednak mieszkańcy pozostają nadal bez prądu – poinformował nas radny Tomasz Raczek. – Nie wiadomo kiedy zostanie przywrócony.

1 KOMENTARZ

  1. Albrycht Radziwiłł napisał że w 17. wieku przez Wołyń przeszło tornado a świadkowie widzieli w środku tornada niedźwiedzia.. Należy nadmienić ze 17. wiek to globalne oziębienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię