To już dziś, Koncert dla wolnej Ukrainy. Wiele atrakcji już od rana. Otwórzcie serca!

0

GÓRA KALWARIA Już za chwilę start imprezy. W Górze Kalwarii odbędzie się całodniowe charytatywne wydarzenie, którego celem jest zbiórka pieniędzy oraz darów rzecz osób z dotkniętej wojną Ukrainy.

Dobra muzyka, kuchnia, animacje dla dzieci – tego dnia atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w kreatywnych zabawach sensorycznych, wziąć udział w różnych warsztatach, pobawić się w strefie Lego czy też poszaleć z chustą klanza.

Dla tych, którzy potrzebują nieco więcej ruchu, przygotowany został otwarty trening biegowy, a fanów motocykli zainteresują zapewne spotkanie z członkami klubu Zryw MC Poland Chapter Góra Kalwaria i pokaz motocykli.

Takie wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez degustacji potraw, które przygotują nasi przyjaciele z Ukrainy. Oprócz tego w strefie gastronomicznej znajdą się potrawy z grilla i słodkie co nieco.

Na scenie prócz Air Bandu i Idei, czyli lokalnych zespołów, zagrają Kapela ze Wsi Warszawa oraz wspaniała wokalistka z Ukrainy Natasza Furmanec, która kilka dni temu przyjechała do naszego kraju. Wieczorem na patio Ośrodka Kultury podziwiać będzie można ceremonię ognia w wykonaniu grupy The Fireheads.

Podczas wydarzenia wolontariusze będą zbierać pieniądze, odbędą się również licytacje obrazów podarowanych na ten cel przez zaprzyjaźnionych artystów. Cały przychód zostanie przeznaczony na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Razem możemy więcej.

Program:

hala OSiR przy ul. Białka

11.00–16.00 – Malowanie buziek, strefa Lego, warsztaty z szydełkowania, warsztaty plastyczne, animacje, zabawy
10.00 – Sensorynki (obowiązują zapisy)
13.30 – Licytacja
15.00 – Animacja z Dziecięcą Akademią Artystyczną
15.45 – Licytacja
16.15 – Nauka tańca dla dzieci ze Studiem Rozwoju i Zabawy Hopsasa

Ośrodek Kultury, Białka 9

14.00 – koncert zespołu Air Band
16.30 – koncert wokalistki z Ukrainy Nataszy Furmanec
16.45koncert Kapeli ze Wsi Warszawa
18.00 – Licytacja
18.45 – Ceremonia ognia, The Fireheads, patio Ośrodka Kultury
19.00
– Koncert zespołu Idea

Imprezy towarzyszące:
13.00
– Otwarty trening biegowy grupy Góra Biega – start spod hali sportowej przy ul. por. Białka
13.00–16.00 – Strefa motocyklowa, Zryw MC Poland Chapter Góra Kalwaria, parking naprzeciwko Ośrodka Kultury
13.00–16.00 – Strefa gastronomiczna (potrawy ukraińskie, grill, ciasta, gorące napoje), parking przy Ośrodku Kultury

Wesprzyjmy Szarogród

W trakcie imprezy będzie można również dostarczać dary, które zostaną przekazane Szarogrodowi na Ukrainie, który jest gminą partnerską Góry Kalwarii.

W Szarogrodzie znaleźli schronienie ranni żołnierze oraz mieszkańcy terenów objętych działaniami wojennymi. Potrzebne są medykamenty, takie jak: bandaże sterylizowane i niesterylizowane, gaza, spirytus, woda utleniona, środki przeciwbólowe, nożyczki chirurgiczne, chusteczki hemostatyczne, roztwory przeciwgorączkowe, roztwory dezynfekujące; produkty żywnościowe: herbata, kawa, ciastka; produkty higieniczne: mydło (w kostkach), chusteczki antyseptyczne, środki do mycia, szampony, środki dezynfekujące; inne: koce, pościel, śpiwory, latarki i kamery termowizyjne dla żołnierzy. Dary zostaną przewiezione na Ukrainę.

Magazyn, do którego można dostarczać dary, znajduje się w sali gimnastycznej szkoły przy ul. ks. Sajny 16 (wejście od strony kina). W najbliższe sobotę i niedzielę będzie czynny w godzinach 12.00–20.00. W dni powszednie – od 17.00 do 20.00. Kontakt do koordynatora: 506 297 258, [email protected].

Pomagasz? Zgłoś to

O kontakt telefoniczny (506 297 258) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected]) z gminnym koordynatorem bardzo prosimy mieszkańców gminy Góra Kalwaria, którzy:

  • chcieliby zostać wpisani na listę osób, które – jeśli zajdzie taka potrzeba – przyjmą do swojego domu uchodźców z Ukrainy (można zrobić to także, wykorzystując arkusz: https://bit.ly/3toU1s9). Prosimy wówczas o podanie: imienia i nazwiska osoby przyjmującej, numeru kontaktowego, adresu, liczby osób do przyjęcia, informacji, od kiedy mogą zostać zakwaterowane,
  • już przyjęli do siebie osoby z Ukrainy. Chodzi o podanie m.in. informacji o liczbie przybyłych osób oraz dzieci wraz z wiekiem (jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu gmina będzie wiedziała nie tylko, ile jest osób z Ukrainy, ale również ile miejsc jest potrzebnych w szkołach),
  • przyjęli pod swój dach osoby z Ukrainy i potrzebują dla nich jakichkolwiek rzeczy,
  •  mają jakiekolwiek pomysły, pytania na temat pomocy uchodźcom na terenie naszej gminy lub osobom, które zostały na Ukrainie.

Zgodnie z polskimi przepisami dzieci przybyłe z Ukrainy w wieku 7–18 lat mają pełne prawo do nieodpłatnej nauki w publicznych szkołach.

W gminie Góra Kalwaria pierwsze dzieci, które przyjechały zza wschodniej granicy, wczoraj już zostały przyjęte do placówek.

W pierwszej kolejności rodzic dziecka przybyłego z Ukrainy powinien zgłosić się do szkoły położonej najbliżej obecnego miejsca zamieszkania i złożyć wniosek o przyjęcie dziecka. Jeśli w danej szkole zabraknie już dostępnych miejsc, wówczas dyrektor placówki pokieruje rodzica do Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, który zajmuje się w naszej gminie rozlokowaniem uczniów przybyłych zza wschodniej granicy w szkołach. Kontakt do ZOPO: tel. 22 756 74 31, 601 492 760. Zespół czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30.

Więcej informacji: https://bit.ly/3twHl2E.

Відповідно до польських правил діти з України віком від 7 до 18 років мають повне право на безкоштовне навчання в державних школах.

У ґміні Гура-Кальварія перших дітей, які потрапили через східний кордон, уже вчора прийняли до центрів.

Перш за все, батько дитини, яка приїхала з України, має з’явитися до школи, найближчої до її поточного місця проживання, та подати заяву про прийом дитини. Якщо в школі закінчиться вільних місць, керівник закладу керує батьківською командою обслуговування освітнього закладу, яка займається влаштуванням учнів із-за східного кордону до шкіл нашої громади. Зв’язок з ЗОПО: тел. 22 756 74 31, 601 492 760. Команда працює з понеділка по п’ятницю з 7.30–15.30.

Більше інформації: https://bit.ly/3twHl2E.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię