To liceum stawia na indywidualizm! Efekty edukacji są znakomite!

0

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana w Warszawie zajęło wysokie miejsce w rankingu Perspektyw 2021. Jest drugie na Ursynowie, 29. w Warszawie i 34. na Mazowszu.

 

To efekt indywidualnego podejścia do uczniów i znakomitych warunków edukacji.

Dla Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Primus każdy uczeń jest wyjątkowy i może liczyć na indywidualne podejście. Na rok szkolny 2021/2022 przewidziano dwa rodzaje klasy – ścisłą i dwujęzyczną.

Nasze liceum wyróżnia możliwość indywidualnego kształtowania profilu. Oznacza to, że uczeń wybiera początkowo kierunek nauki – klasa ścisła i dwujęzyczna, a potem sam dobiera sobie rozszerzenia z puli dostępnych przedmiotów.

Wykwalifikowana kadra

Przyjazna atmosfera i indywidualne podejście – to najczęstsze odpowiedzi naszych uczniów, kiedy pytamy ich, co najbardziej cenią w Primusie. Dbamy o poczucie komfortu i rozwój każdego ucznia, bez wyjątku.
To byłoby niemożliwe bez wspaniałej kadry pedagogicznej, bo Primus to nie tylko budynek z nowoczesną infrastrukturą, ale też zespół profesjonalnych i lubiących swoją pracę pedagogów.

Liceum współpracuje ze szkołami wyższymi – pracownicy naukowi uczelni warszawskich prowadzą warsztaty przedsiębiorczości. Dzięki zaangażowaniu i tradycji współpracy przeprowadzamy zajęcia terenowe w kampusach uczelni oraz organizujemy outdoorowe zajęcia laboratoryjne i wykłady.

Szkoła korzysta z tutoringu – niezwykłej metody dydaktycznej, skutecznej w rozwijaniu potencjału uczniów oraz motywowaniu ich do samodzielnej pracy. Jedną z cech tutoringu jest brak konkretnych, odgórnie narzuconych metod pracy na rzecz dialogu. Tutor prowokuje ucznia do zadania sobie ważnych pytań, szczególnie na temat planowania przyszłość, a także dba o stałe konfrontowanie udzielanych odpowiedzi z możliwościami i podejmowanymi działaniami.
Regularne spotkania tutora z uczniem, który określa kierunek swojego rozwoju i realizuje cele, kształtuje osobę samodzielną, aktywną i świadomą własnych możliwości.

Co istotne, to uczeń sam wybiera swojego tutora. ?

Wyjątkowe miejsce

Dodatkowym atutem liceum jest dogodna lokalizacja (3 minuty od stacji metra Kabaty). Szkoła mieści się w nowoczesnym budynku, posiada własną stołówkę oraz doskonałą infrastrukturę z pracowniami przedmiotowymi, dwoma boiskami wielofunkcyjnymi oraz dużą halą sportową.

W dalszym ciągu istnieje możliwość dopisania się do listy rezerwowej kandydatów do liceum na kolejny rok szkolny. W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: [email protected].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię