GÓRA KALWARIA W wyjątkowy sposób zakończą się tegoroczne gminne uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 11.45 chętni zatańczą wspólnie poloneza


Obchody rozpoczną się o godz. 10 od mszy św. w kościele parafialnym przy ul. ks. Sajny. Uroczystość będzie kontynuowana o godz. 11 przed pomnikiem marsz. Józefa Piłsudskiego, gdzie m.in. uczestnicy złożą kwiaty przy pomniku i burmistrz wygłosi przemówienie.
Poloneza, który jest reprezentacyjnym tańcem narodowym, już raz chodzono w plenerze w Górze Kalwarii. Było to w czerwcu zeszłego roku, na koniec uroczystościach dziękczynnych przy Wieczerniku na Mariankach związanych z kanonizacją ojca Stanisława Papczyńskiego.

Inspiracją dla nas były również tegoroczne studniówki w mieście. Na jednej zapytano mnie, czy wspólny polonez nie mógłby stać się miejscową tradycją. Uznałem, że Święto 3 Maja to najlepsza ku temu okazja. Wspólny taniec na Mariankach ładnie zintegrował uczestników uroczystości – zauważa burmistrz Dariusz Zieliński.

Poloneza, który przejdzie z ul. ks. Zygmunta Sajny w okolice ratusza mają poprowadzić tegoroczni maturzyści z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię