To pierwsze takie spotkanie radnych z niepełnosprawnymi. Pierwsi chcą posłuchać o potrzebach drugich

0

GÓRA KALWARIA Kilkanaścioro rajców planuje wziąć udział w noworocznym, otwartym spotkaniu rady miejskiej z osobami niepełnosprawnymi. Będzie to okazja do zbliżenia się włodarzy z grupą społeczną, która potrzebuje szczególnego wsparcia


Spotkanie noworoczne jest inicjatywą radnych, przygotowania koordynuje Aleksandra Fedynicz-Komosa. Samorządowcy przyznają, że po pilotażowym wydarzeniu zapadnie decyzja w jakiej formie współpraca radnych z osobami niepełnosprawnymi będzie kontynuowana.

– Tym razem będzie czas na życzenia, na obejrzenie jasełek, drobne upominki, ale również wysłuchanie oczekiwań naszych gości. To wszystko ma służyć wzajemnemu zbliżeniu – mówi radny Wojciech Kochański. – Jako przedstawiciele samorządu, chcemy posłuchać, w jaki sposób możemy ułatwić życie tej grupie mieszkańców, aby chociażby chętniej korzystali z usług publicznych – dodaje.

– Liczymy również, że przyjdą opiekunowie, szczególnie młodych osób z niepełnosprawnościami, ich również chcielibyśmy wysłuchać – uzupełnia Aleksandra Fedynicz-Komosa.

Do spotkania dojdzie w piątek 11 stycznia o godz. 16 w Ośrodku Kultury przy ul. Białka 9.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię