To początek końca! Sypie się powiatowa koalicja

8

POWIAT Sergiusz Muszyński nie został wybrany członkiem zarządu powiatu piaseczyńskiego. Pęknięcie na koalicyjnym monolicie PO i PiS widać było już od dłuższego czasu, dziś powiatowy międzypartyjny układ zaczął się sypać

Tylko 7 radnych było za powołaniem Sergiusza Muszyńskiego do zarządu powiatu w miejsce odwołanej Katarzyny Paprockiej. 15 radnych było przeciw. Kandydatura charyzmatycznego lidera PiS od początku budziła wśród koalicjantów z PO spore kontrowersje.
– Panu Muszyńskiemu w zarządzie powiemy „nie”. Obawiamy się o atmosferę pracy – mówił nam kilka miesięcy temu Ksawery Gut, członek zarządu z ramienia PO.
Oficjalnie kandydatura 26-letniego Sergiusza Muszyńskiego została przedstawiona w piątek 26 stycznia, w trakcie spotkania wierchuszki klubów PiS i PO. Udało nam się ustalić, że Sergiusz Muszyński zastrzegł, że jeśli nie otrzyma poparcia PO, zacznie w radzie powiatu szukać innej większości (a to wywróciłoby zarząd powiatu do góry nogami). Ostrzegł również, iż – jeśli zarząd powiatu nie zostanie uzupełniony do środy – zgodnie z prawem premier będzie mógł wprowadzić do starostwa komisarza.
– Zostaliśmy postawieni pod ścianą. W naszej ocenie dano nam do wyboru członka zarządu Sergiusza Muszyńskiego albo komisarza Sergiusza Muszyńskiego – powiedział nam Ksawery Gut, który jako jeden z liderów PO w radzie powiatu brał udział w rozmowach koalicyjnych.
Dziś nastąpiło trzęsienie ziemi. Nie dość, że Muszyński nie dostał poparcia to na dodatek Maria Bernacka-Rheims z opozycyjnego klubu Nasza Gmina-Nasz Powiat odczytała wniosek o odwołanie starosty Wojciecha Ołdakowskiego. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się 9 marca. Wszystko wskazuje na to, że w roku wyborczym w starostwie powiatowym dojdzie do dużych zmian.

Adam Braciszewski

8 KOMENTARZE

 1. z taką fryzurą „na smutnego katola” to pan Sergiusz daleko nie zajedzie. Nawet wśród Patriotów i Narodowców nikt się już na to nie nabierze. Jak to się mawia „jak i tak wszyscy kradną to niech chociaż jakoś wyglądają”

 2. Brawo PO.
  Brawo, brawo Pani Biernacka.
  Mieszkańcy, nic się nie stało! Na szczęście.

  Truudno, trzeba dogadać się z Zalewskim & Co.
  Tylko by jeszcze Starostę…wyspowiadać.

 3. Ołdakowski to jedyny, sensowny człowiek. Po co pisowskie partyjniaki wszędzie wpychają „pączusia” Muszyńskiego? odwdzięczają się jego tatusiowi (sędziemu TK)?

 4. A rozsądna mniejszość nie może rządzić, tylko muszą być sitwy – my popieramy waszych a wy naszych? Jeżeli nawet ta większość będzie zawsze głosować przeciw rozsądnym decyzją to przegra wybory, które są tuż tuż. Czy ta wizja jest zbyt naiwna w naszej rzeczywistości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię