Tomasz Raczek mówił długo i ciekawie

0

PIASECZNO Majowe spotkanie w Domu Kultury w Piasecznie z Tomaszem Raczkiem – prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym krytykiem filmowym


Tomasz Raczek, znany z wielu programów telewizyjnych i radiowych, udowodnił w Piasecznie przede wszystkim to, że jest znakomitym mówcą. Przez ponad dwie godziny opowiadał, w sposób niezwykle barwny i interesujący, o swoich doświadczeniach w telewizji, roli kina w jego życiu i znanych osobistościach małego ekranu, takich jak Irena Dziedzic, Olga Lipińska czy Zygmunt Kałużyński.
Można się było dowiedzieć, między innymi, tego, że Ireny Dziedzic wszyscy się na Woronicza bali, Olga Lipińska ma bardzo wybuchowy temperament, a Zygmunt Kałużyński wiedział dokładnie jak reżyserować swoje telewizyjne zachowania w taki sposób by były one atrakcyjne dla widza.
Spotkanie miało zdecydowanie kameralny charakter, a gość bardzo szybko nawiązał dialog z publicznością. Podkreślił, że – w przeciwieństwie do aktorów kabaretowych czy np. Grażyny Torbickiej – jego domeną jest raczej improwizacja w stylu Marcina Prokopa niż perfekcyjne przygotowanie do kolejnych wystąpień.
Momentami było zabawnie, ale momentami już niekoniecznie – zwłaszcza gdy gość opowiadał o swoich problemach zdrowotnych, na które najlepszych lekarstwem okazały się być… filmy.
Na zakończenie Tomasz Raczek chętnie pozował do wspólnych zdjęć i podpisywał swoje książki. Miejmy nadzieję, że nie było to jego ostatnie spotkanie autorskie w Piasecznie.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię