TOP 5 przydatnych stron internetowych, które przyspieszą Twoją naukę języka włoskiego

0

Język włoski to jeden z najpiękniejszych i najbardziej melodyjnych języków na Starym Kontynencie. Nie dziwi zatem fakt, że liczba uczących się go osób stale rośnie, również w Polsce. Jeżeli i Ty planujesz rozpoczęcie własnej przygody z językiem włoskim, ale nie wiesz, od czego zacząć, ten tekst jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj 5 stron do nauki języka włoskiego, które pomogą Ci szybko i efektywnie nauczyć się tej cudownej mowy.

 

Duolingo

Duolingo to jeden z tych projektów edukacyjnych, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych do nauki języków obcych, a z zasobów serwisu korzystać można również przy pomocy strony internetowej. Wprowadzając do nauki elementy grywalizacji, apka sprawia, że korzystanie jest wyjątkowo sympatyczne.

Nauka języka z Duolingo opiera się na rozwiązywaniu różnego rodzaju zadań pisemnych i mówionych. Program nauczania skupia się na tłumaczeniu nowo poznanych wyrazów, wyrażeń, a także całych zdań. Poszczególne ćwiczenia pozwalają poznać podstawy gramatyki, składni, a także fonetyki wybranego języka.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewne ograniczenia dla polskojęzycznych użytkowników, którzy po polsku uczyć się mogą wyłącznie angielskiego. Jeśli jednak znasz już dość dobrze język angielski, możesz sięgnąć po dziesiątki innych języków, w tym także włoski.

 

BUKI

Zależy Ci na pełnowartościowej nauce języka włoskiego, która dotyczyć będzie wszystkich elementów edukacji językowej? Optymalną pomoc znajdziesz na BUKI, czyli w serwisie z ogłoszeniami najlepszych korepetytorów w Polsce. Swoją wiedzą z uczniami dzielą się tutaj wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy oraz nauczyciele.

BUKI oferuje uczniom szeroki dostęp do korepetycji, które organizować można zarówno stacjonarnie, jak i również online. Ponadto serwis udostępnia uczniom i nauczycielom dedykowaną platformę edukacyjną, która stanowi atrakcyjne wsparcie dla organizowanych lekcji.

Korepetycje z języka angielskiego są idealną opcją dla każdego, komu zależy na wielopłaszczyznowej i skutecznej nauce. Dlaczego? Ponieważ korepetytor jest w stanie indywidualnie ocenić poziom swojego ucznia, dobierając najlepsze materiały edukacyjne. Zdecydowanie warto uczynić korepetycje głównym sposobem na naukę włoskiego.

 

Italki

Italki to platforma, która umożliwia naukę języka włoskiego z native speakerami. Serwis internetowy pozwala uczniom wyszukiwać nauczycieli z całego świata, a więc również z Włoch. Oferują oni lekcje, które idealnie sprawdzają się dla nieco bardziej zaawansowanych osób. Jest to przede wszystkim świetny sposób na ćwiczenie konwersacji i wymowy w języku włoskim.

Jedną z największych zalet projektu Italki jest to, że opiera się on na budowie społeczności użytkowników. Miliony osób z całego świata korzysta z tej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Platforma nie zmusza do płatnych subskrypcji – uczysz się wtedy, kiedy masz na to ochotę.

Wolisz uczyć się grupowo? To świetnie się składa, ponieważ lekcje z native speakerami można przeprowadzać także w grupach. Wystarczy znaleźć spotkania, które nie kolidują z Twoim harmonogramem, a następnie umówić się na lekcje przez Internet.

 

Memrise

Kolejną propozycją dla obecnych oraz przyszłych uczniów języka włoskiego jest portal Memrise. Ten projekt edukacyjny łączy w sobie fiszki z mnemotechnikami, co pozwala na sprawne zapamiętywanie nowych wyrażeń w języku obcym. Do dyspozycji użytkowników pozostają kursy i słowniczki, z jakich korzystać można całkowicie online.

Podobnie jak w przypadku Duolingo, język włoski w Memrise również nie jest dostępny z poziomu języka polskiego. Jeżeli jednak znasz dobrze angielski, możesz uczyć się włoskiego właśnie przez pryzmat tego języka.

Memrise pozwala uczniom korzystać z nowoczesnych metod edukacyjnych, co jest sporym atutem tego portalu. Użytkownicy zyskują dostęp do filmików, praktycznych zwrotów czy gier, a wszystko to przygotowane jest przez native speakerów. Warto zapoznać się bliżej z tym projektem.

 

Mondly

Ciekawym dodatkiem dla osób uczących się języka włoskiego jest platforma Mondly. Za obsługę serwisu odpowiedzialne jest wydawnictwo naukowe Pearson, które udostępnia również kilkadziesiąt innych języków do nauki.

Materiały przygotowane przez platformę dotyczą nauki zwrotów, ćwiczenia poprawnej wymowy, a także słuchania nagrań native speakerów. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość prowadzenia konwersacji z chatbotem w języku włoskim.

Podstawowe lekcje dostępne są tutaj całkowicie za darmo, lecz dostęp do wszystkich zasobów wymaga subskrypcji premium. Jeśli jesteś w stanie pozwolić sobie na taki wydatek, sprawdź pełną ofertę serwisu Mondly. Naprawdę warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię