Tragedie biorą się z bezmyślności

0

PIASECZNO Dziś w liceum ogólnokształcącym przy ulicy Chyliczkowskiej odbyło się spotkanie, poświęcone odpowiedzialnemu zachowaniu na drodze


Spotkanie z młodzieżą z LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej, prowadzone przez kom. Jarosława Sawickiego z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie było elementem kampanii „Poznaj i zrozum ryzyko”, skierowanej do przyszłych i początkujących kierowców, ale także do tzw. piratów drogowych, notorycznie łamiących przepisy i zasady bezpieczeństwa. Oprócz policji, w prelekcji uczestniczyli także funkcjonariusze służby więziennej, którzy przywieźli gościa specjalnego – młodego mężczyznę skazanego na 7 lat więzienia za kradzieże, rozboje oraz jazdę samochodem po pijanemu i bez uprawnień.

CZYTAJ TAKŻE:  Włoch handlował podrabianym sprzętem

Najpierw o przyczynach oraz skutkach wypadków drogowych bardzo ciekawie i sugestywnie opowiadał Wojciech Pasieczny, biegły sądowy i emerytowany szef warszawskiej drogówki. Wykład przerywany był krótkimi filmami oraz makabrycznymi zdjęciami, wykonanymi w miejscach zdarzeń drogowych. Bohaterem drugiej części spotkania był 27-letni Patryk, który od 6 lat przebywa w zakładzie karnym. – Gdy trafiłem do więzienia, wszystko straciłem – przyznał. – Wcześniej życie na krawędzi mi imponowało, dopiero potem zrozumiałem jaki byłem głupi.

Osadzony przekonywał licealistów, że życie w więzieniu jest naprawdę ciężkie, zwłaszcza jeśli trafi się tam w młodym wieku. – Nie popełniajcie moich błędów – dodał na zakończenie.

CZYTAJ TAKŻE:  Zatrzymany obywatel Wietnamu z zakazem pobytu

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię